İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye'de 54 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037347
Şehir : İstanbul / Kartal
: 54
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/636 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
26.10.2019 15:30
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı. Anadolu Adliyesi 1. Nolu Mezat Salonu. B Blok. -4 Kat. Kartal / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2018/636 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İzmir 20. İcra Dairesinin 2018/5229 Esas sayılı dosyasından gönderilen talimat gereğince Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, 46 Ada, 86 Parsel, İnkılap Mahalle/Köy, Zemin kat, 2.nolu bodrum kat ile dubleks daire satılarak paraya çevrilecektir.
KONUMU ULAŞIMI ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz İstanbul ili, Ümraniye ilçesi, Yamanevler Mahallesi, Aydede Sokak, No:15 D:2 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Ümraniye Merkez İmam Hatip Ortaokulu, Yamanevler Camii, Ümraniye Belediyesi yer almaktadır.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Kıymet takdirine konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 46 ada 86 parsel konul 162,54 m2 alanlı arsa üzerinde ayrık nizam arsa niteliğinde betonarme yapı tarzında binadır. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 6 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre, bodrum katında, ters dubleks katları, su deposu, zemin katında, bina girişi, 2 adet daire ve 3.normal katın her birinde 1'er adet daire olmak üzere toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyalıdır. Binaya giriş alimünyum doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Söz konusu bina yaklaşık olarak 12 yıllık bir yapıdır. Bina girişi sokağa göre sol cephede (doğu) cephesinden sağlanmaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Zemin kat, 2.nolu bodrum kat ile dubleks daire, bina girişine göre zemin katta sağ cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre bodrum katta net 27 m2 alanda mutfak, oda, banyo hacimlerinden, zemin katta net 27 m2 alanda salon, oda hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz toplam net 54 m2 alanlıdır. Hali hazırda söz konusu taşınmaz borçlu mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları amerikan panel kapı ve pencere doğramaları pvc dir.
İMAR DURUMU: söz konusu parsel 13/02/1998-15/03/1999-17/04/2012-18/11/2012 - 15/05/2015-16/02/2016-21/04/2017 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Ümraniye Revizyon Uygulama İmar Planına göre H:4 kat, ön bahçe: 5 mt, arka bahçe:5 mt, yan bahçe: 3 mt, ikiz nizam konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN ADRESİ: Yamanevler Mah. Aydede Sok. No:15/2 Ümraniye / İSTANBUL
Yüzölçümü : 54 m2 , Arsa Payı : 16/100
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Ayrıntılı tapu kaydı dosyamızda mevcuttur. Herkes görebilir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adalet Sarayı. Anadolu Adliyesi 1. Nolu Mezat Salonu. B Blok. -4 Kat. Kartal / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/636 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019
İCRA İFLAS KANUNU 127. MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip borçlusuna/borçlularına gönderilen satış ilanı tebligatlarının tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR