İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036045
Şehir : İstanbul
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/360 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu B Blok -4

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 25. İCRA DAİRESİ

2016/360 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAŞINMAZ BİLGİSİ: İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, Çakmak Mah. 203 Ada, 14 Parsel, 250,00 m2, Yüzölçümlü, 1 Bodrum Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri : İstanbul Anadolu 14. İcra Hukuk Mahkemesinin 2016/609 Esas sayılı ilamı gereği bilirkişi raporuna göre: Gayrimenkulün Yerinde Yapılan İncelemede; Taşınmaz Çakmak Mahallesi Şehit Burak Kurtuluş Caddesi Kenevir Sokak Dostlar Apartmanı 59/1 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge alt ve orta gelir grubunun tercih ettiği, konut ağırlıklı, belediye ve alt yapı hizmetlerinden faydalanan bölgededir. Ticari alanlara çok yakın olmamakla birlikte toplu ulaşıma ve ana caddeye yakındır. Çevresinde Merit Life Göl Konakları, SGK Ümraniye 'Merkezi, Tev Zahide Zehra Garring Ortaokulu, Yunus Emre Sitesi, Tatlısu Mahallesi Muhtarlığı, Çamlık Konakları bulunmaktadır. Taşınmazın, E 80 Çevre yoluna mesafesi 1.50km., metro durağına mesafesi 1.40km. Dudullu Çevre yolu bağlantısına mesafesi 2.60km., Sabiha Gökçen Havaalanı'na mesafesi 20.00km. Dir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas sistemle yapılmış, yaklaşık 15 yıllık bir binadır. Dış cephesi sıvalı, boyalıdır. Vasat malzemelerle inşaa edilmiştir. 2 bodrum+zemin+3 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Taşınmaz 1. Bodrum katta arka cephede yer almaktadır. Bina girişi ve basamaklar mermer kaplamalı, giriş kapısı demir doğramadır. 1 nolu daire salon, 2 oda, mutfak, banyo, koridorda 'ı oluşmakta olup, yaklaşık net kullanım alanı; 65m2.dir. Pencerelerde demir parmaklık bulunmaktadır. Doğramalar pvc ısıcamlı, giriş kapısı çelik, iç kapılar mdf kaplama, mutfak dolapları laminattır. Mutfak tezgahı granittir. Tavanlarda kartonpiyer bulunmaktadır. Banyo dolapları mdf kaplama, mdf tezgahlıdır. Salon ve odalar laminat parke, ıslak zemin ve koridorlar seramiktir. Isıtma kombi doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bulunduğu yeri, mevkii, alanı, imar durumu, taşınmazın bulunduğu yerin ana yola ve ulaşım merkezlerine olan yakınlığı, getirebileceği yıllık gelir, civarda emsal olabilecek gayrimenkullerde yapılan araştırma sonucu elde edilen serbest alım satım değerleri, emlak piyasasında oluşan fiyat artışları, değerine etki eden tüm faktörler ve yukarda açıklanan tüm özellikleri göz önünde bulundurularak; İstanbul İli Ümraniye İlçesi Çakmak Mahallesi 203 ADA 14PARSEL de 250,00m2. Arsa üzerinde yer alan, KAT İRTİFAKLI, ana taşınmaz niteliği ARSA olan, binanın, 8/ 100 arsa paylı, Bodrum Kat 1 nolu DAİRE nitelikli bağımsız bölümünün değerinin, 05.03.2018 Keşif Tarihi itibariyle; = 190.000,00TL.=YÜZ DOKSAN BİN TL.= olarak belirlenmiştir.
Adresi : Çakmak Mahallesi Şehit Burak Kurtuluş Caddesi Kenevir Sokak Dostlar
Apartmanı 59/1 Ümraniye / İSTANBUL
Yüzölçümü : 250,00 m2
Arsa Payı : 8/100
İmar Durumu : Ümraniye Belediyesi'nin e imar sayfasından alınan bilgiye göre;
İstanbul lli Ümraniye İlçesi Çakmak Mahallesi 35 PAFTA 203 ADA 14 PARSEL ön bahçe
mesafesi 3.00mt., yan bahçe mesafesi 3.00mt, 4kat, kısmen çocuk oyun alanı, kısmen KONUT
ALANI nda kalmakta olup, yola terki bulunmaktadır
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : İlan tarihi itibariyle mevzuatın belirlediği oran
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu B Blok -4
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/360 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR