İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye\Çakmak'da 82 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076333
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : ÇAKMAK MAH. / ÇAKMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39136 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2018/39136 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe,ÇAKMAK Mahalle/Köy, 664 Ada, 20 Parsel,35/558 arsa paylı, zemin kat 5 nolu bağımsız bölümün tamamı. keşif tarihinde daireye girilememiş ancak apartman sakinleri ile görüşülmüş ayrıca ilgili tapu dairesinde gidilerek onaylı projesinin incelenmesi sureti ile daire hakkında bilgi edinilmiştir. dairenin arka cepheye baktığı, daireye girişte bir hol, hole açılan balkonlu salon, balkonlu mutfak ile üç yatak odası tuvalet v banyo mahallerinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. döşemeler ıslak zeminlerde, hol ve mutfakta karo kaplama salon ve odalar parke kaplamadır. mutfakta tezgah altı üstü dolapları mevcut olup banyoda, küvet, klozet, lavabo ve duşakabin vardır. bina vasat malzeme ve işçilikte inşa edilmiş olup, binada su, elektrik, kalorifer ve asansör tesisatları vardır. binanın ısınma sistemi doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. bina her türlü belediye hizmetlerinden isitfada eder konumda olup, ulaşımı kolaydır. Daire onaylı mimari projesinde net 82 m2 yüz ölçümlüdür.
Adresi : İstanbul İl, Ümraniye İlçe,Armağanevler Mah., İzci Sokağı, No:58-60
İmar Durumu : 5 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli, Ümrüniye Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında, H:4 kat irtifalı, ön bahçe:3 mt arka bahçe:5 m yan bahçe:3 m yapılanma şartlarında ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39136 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR