İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye Esenkent Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187017
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : ESENKENT MAH. / ESENŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 65

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 09.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20003 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ2019/20003 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 204 Ada, 5 Parsel, YUKARIDUDULLU ADALI Mah, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul bölge olarak Esenkent mahallesinde, E-80 otoyolunun 1100 metre kuzeyinde. Bu caddeden otobüs-minibüsler ile toplu ulaşım imkanı bulunmaktadır. Toplu taşıma açısından sınırlı alternatifler içermektedir. Bulunduğu yer çarşı-merkez konumuna yakındır. Sosyo ekonomik olarak orta-alt düzey bölgedir. Yakın çevresinde özel konut alanları yer almaktadır. Bulunduğu bina 5 yaşında, 1 bodrum, 1 zemin, 4 katlı betonarme binadır. Binanın Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir. Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya pencereleri ısı camlı pvc dir. Binada asansör bulunmakta,ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı çelik, giriş, merdiven holleri ve merdivenler mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina genel olarak işçilik ve malzeme kalitesi vasattır. Daire giriş kapısı ahşap kaplama çeliktir. Dairede kimse olmadığından gezilememiş, komşusunun dairesi resimlenmeden görülmüştür.Giriş holü ve koridor seramik, odalar, mutfak ve salon laminat parkedir. Duvarlar saten boya, iç kapılar lake panel kapıdır. Mutfak dolapları mdf, tezgahı granittir. Banyosunda kabinli duş teknesi ve lake mdf dolabı mevcuttur. Daire içi kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi vasat, daire bakımlı ve temizdir.2 oda, 1 salon,mutfak, antre, banyo ve balkondan ibaret dairenin kullanım alanı net 65.0 m2 dir.
İMAR DURUMU: 1/1000 Ölçekli Ümraniye Ihlamurkuyu-A.Dudullu-Y.Dudullu-Esenşehir Mahallelerinin Havza İçinde Kalan Kısmına Ait Uygulama İmar Planına göre Kaks:1.40 Konut Alanı'nda kalmaktadır.
Adresi : Esenkent Mah. Elzem Sok. No:36 Kat:3 nolu B.B. No:8 Ümraniye/İstanbul
Yüzölçümü : 400,96 m2 Arsa Payı : 12/100
Kıymeti : 250.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 448 Ada, 8 Parsel, YUKARIDUDULLU ADALI Mah, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul bölge olarak Esenkent mahallesinde, E-80 otoyolunun 800 metre kuzeyinde, Sakarya caddesine 100 metre mesafededir. Bu caddeden otobüs-minibüsler ile toplu ulaşım imkanı bulunmaktadır. Toplu taşıma açısından sınırlı alternatifler içermektedir. Bulunduğu yer çarşı-merkez konumuna yakındır. Sosyo ekonomik olarak orta-alt düzey bölgedir. Yakın çevresinde özel konut alanları yer almaktadır. Bulunduğu bina 5 yaşında, 1 bodrum, 1 zemin, 4 katlı betonarme binadır. Binanın Deprem Yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değerlendirilmiştir. Dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya pencereleri ısı camlı pvc dir. Binada asansör bulunmakta,ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı çelik, giriş, merdiven holleri ve merdivenler mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina genel olarak işçilik ve malzeme kalitesi vasattır. Daire giriş kapısı laminat kaplama çeliktir. Giriş holü ve koridor seramik, odalar, mutfak ve salon laminat parkedir. Duvarlar saten boya, iç kapılar lake panel kapıdır. Mutfak dolapları laminat kapaklı mdf, tezgahı granit, alt-üst dolap araları seramiktir. Banyosunda kabinli duş teknesi ve mdf dolabı mevcuttur. Dubleks şeklinde olan daienin salonundan ahşap bir merdiven ile çatı arasına ulaşılmaktadır. Daire içi kullanılan malzeme ve işçilik
kalitesi vasat, daire bakımlı ve temizdir. Alt katta 2 oda, 1 salon,mutfak, antre, banyo, üst katta 1 odadan ibaret dairenin kullanım alanı net 75.0 m2 dir.
İMAR DURUMU: 1/1000 Ölçekli Ümraniye Ihlamurkuyu-A.Dudullu-Y.Dudullu-Esenşehir Mahallelerinin Havza İçinde Kalan Kısmına Ait Uygulama İmar Planına göre E:1.40 Konut Alanı'nda kalmaktadır.
Adresi : Esenkent mah. Tavaf Sokak No:38 Kat: 4 B.B. No:9 Ümraniye/İstanbul
Yüzölçümü : 409,56 m2 Arsa Payı : 11/100
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20003 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR