İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ümraniye/Cemil Meriç Mahallesi'nde 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908320
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : CEMİL MERİÇ MAH. / IHLAMURKUYU
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/208 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/208 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, A.Dudullu Mahalle/Köy, 822 Ada, 8 Parsel sayılı, 466,03 m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli taşınmazın tamamı. Mahallen Cemil Meriç Mahallesi, güney doğu sınırında, Alemdağ Caddesi ile birleşen çayırönü caddesi doğusunda, mart sokak 10 kapı noda, dere bitişiğinde, düzgün geometrik şekilli, eğimsiz parseldir. Parselin bulunduğu planın tetkiki ve belediye başkanılğınca düzenlenmiş imar durumu yazısından da anlaşılacağı gibi, parselin bir kısmının; kısmen dere koruma, kısmen park, kısmen de yolda kalmakta bina yapılması halinde takribi %28 miktarda alınan parselden terki gerekeceği anlaşılmaktadır. Parselde kaçak inşa edilmiş, tek katlı betonarme sistemde inşa edilmiş, çatısı örtülmüş ikamet edilen bina vardır. Bina tek dairelidir. 2+1 konumda, girişte antre, mutfak, salon, banyo, küçük bir koridor ve iki yatak odası planındadır. Takribi 85 m2 yüz ölçümlü, mahal zeminleri laminat parke, pvc doğramalı, amerikan panel kapılı, mutfakta tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda; küvet, klozet ve lavabo, duvarlar saten boya, elektrik, su ve kombi sistemde doğalgaz kaloriferli, orta vasıfta malzeme ve işçilikle inşa edilmiş, belediye teknik alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgede, toplu taşım araçlarının geçtiği, alemdar caddesine 260 mt mesafede ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, Cemil Meriç Mahalle, Alemdağ Cad., Mart Sok., No:10
Yüzölçümü : 466,03 m2
İmar Durumu : 8 parsel, Ümraniye İlçesi, ıhlamurkuyu, aşağı dudullu ve esenşehir mahallelerinin havza içinde kalan kısmına ait 1/1000 ölçekli, uygulama imar planına göre H:avan prje, E:1,40, ön bahçe:5mt yan bahçe:3,00 mt yapılanma şartlarında konut alanında, kısmen park alanı kısmende yolda kalmaktadır. Ayrıca parselin bir kısmı da dere koruma bandı içerisinde bulunmakta olduğu, iski görüşü alınmadan uygulama yapılamaz kaydı olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/208 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR