MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ula/Akyaka'da köy evi ve tarla icradan satılıktır

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943139
Şehir : Muğla / Ula
Semt-Mahalle : AKYAKA MAH. / ULA
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/624 Esas
Muhammen Bedeli
:
36,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:45
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2017/624 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Muğla İl, Ula İlçe, - Ada, 3199 Parsel, akyaka mah. Papazlık Deresi Mevkii Mahalle/Köy, Taşınmazın 3/20 Hissesi borçlu adına kayıtlı olup, satışa çıkarılan iş bu taşınmaz üzerinde 42 m² alanlı tek katlı yığma briket, oluklu saç çatı kaplama, çatısı göçük metruk ağıl, 80m² alanlı betonarme su havuzu, yaklaşık 15 m² lik kısmı keşfe konu taşınmaza tecavüzlü briket yığma, kiremit çatılı metruk köy evi bulunmaktadır. taşınmazın yaklaşık 900 m² lik kısmı yüksek yar ve şev içerisinde yer almaktadır. Ayrıca içerisinde başta 20 adet kadar zeytin ağacı olmak üzere, asma, meşe, dut, harnup gibi ağaçlar bulunmaktadır. taşınmaz uzun süredir kullanılmaması nedeniyle bakımsız kalmış, çalılık ve otluk vaziyete gelmiştir. taşınmaz eğimli olup, geniş doğa ve DENİZ manzaralıdır. taşınmaz içerisinde elektrik ve su şebekesi vardır. (ayrıntılı bilgi için dosyamıza müracaat edilmesi)
Adresi : Akyaka Papazlık Deresi Yöresi Ula / MUĞLA
Yüzölçümü : 3.189,00 m2
Arsa Payı : 3/20 İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dışında kaldığı, ancak parselin bir kısmının III. Derece arkeolojik sit alanı içinde yer aldığı imarlı alanın sınırında kaldığı
Kıymeti : 36.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun 22.Maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR