İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla'da 79 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115202
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : AYDINLI MAH. / AYDINLI
: 79
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/763 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ

2019/763 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 8317 Ada, 1 Parsel, AYDINLI Mahalle/Köy, zemin+1.kat 2 no'lu bağımsız Nolu Bağımsız Bölüm Tuzla ilçesi Aydınla Mah.Serenat sokakta D100 karayolunun kuzeyinde ve Tuzla İçmeler kavşağına 4,7 km anadolu otoyolunun güneyinde ve şekerpınar köprülü kavşağına 5,1 km aydınlı yolu caddesinin batısında ve 350 m sabiha gökçen havalimanına 2,35 km mesafede olup,yakın çevresinde tuzla O.S.B.Birmes sanayi sitesi ve ulubatlı hasan ilk ve orta okulu bulunmaktadır.Sosyal açıdan taşınmazın bulunduğu yerleşim bölgesi orta gelir grubuna hitap etmektedir.Bulunduğu sokak altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin +3 normal katlı asansörlü betonarme karkas binadır.Binanın bodrum katı binaya ait ortak alanlar olarak düzenlenmiştir.Zemin ve normal katları katta biri tam diğeri bir üst katla dubleks toplam altı adet konut olacak şeklindedir.Bina girişi zemin katta sağlanmıştır.Binanın bulunduğu parselin etrafı bahçe duvarı ile çevrili bahçesi sert zemin olarak (kil taşı ) olarak düzenlenmiştir.Kıymet takdirine konu taşınmaz zemin+1.normal kat 2 no'lu dubleks daire vasıflı bağımsız bölümdür.Dubleks daire zemin katta girişte açık salon salondan geçilen hol balkonlu mutfak wc dubleks merdiveni birinci normal katta dubleks merdivenin bağlantılı hol balkonlu çocuk odası yatak odası takım klozetli banyo tertipli toplam net 57,44 m2 brüt 79,66 m alandır.
Adresi: Aydınla Mah.Serenat sokak no:17 zemin+1,1.normal kat daire:2 Tuzla /İstanbul
Yüzölçümü : 273,92 m2
Arsa Payı : 40/273
İmar Durumu :15/10/2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli aydınlı mah.uyguluma imar planında e:1.50 4 kat (14.50) yapılanma şartlarında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.Yönetim planı.KM'ne çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/763 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR