İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla Yayla Mahallesi'nde 100 m² 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063366
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / TERSANELER
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/376 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
427,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ

2019/376 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 5790 Parsel, Merkez Mahalle, Kafkala Mevkii, C Blok 4.Normal 13 nolu bağımsız bölüm Taşınmazın bulunduğu site A,B ve C blok olmak üzere 3 bloktan ibarettir.Parsel içerisinde açık-kapalı otopark,güvenlik kulübesi,çardak bulunmaktadır.Site dahilinde elektrik,sihhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edimiştir.Blokların cephesi, dış cephe boyası ile boyanmıştır.Taşınmızn bulunduğu C blok 04.02.2015 tasdik tarihli ,15/066 numaralı onaylı mimarı projesine göre ; bodrum+zemin kat+5 normal kat+çatı katı olmak üzere toplam 8 katlı inşa edilmiştir.Bodrum katta zemin kattaki dükkanlara ait eklentiler,sığanak,kazan dairesi,kaloriferci odası,enerji odası,su deposu,jeneratör,wc,zemin katta 2 adet dükkan,1.-4.normal katlarda 4'er adet daire 5.normal katta 4 adet dubleks daire olmak üzere blokta toplam 22 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Blok girişi onaylı mimari projesine göre ,zemin kattan,batı cepheden sağlanmaktadır.Binada çift asansör bulunmaktadır.Kıymet takdiri yapılan 4.normal kat 13 nolu bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre antre,salon,mutfak,2 adet oda,hol,2 adet banyo,2 adet balkon olmak üzere projelendirilmiş olup,100,22 m2 net , yaklaşık 123 m2 brüt kapalı alandan oluşmaktadır.Yerinde yapılan ölçümlerde ,iç hacimlerin ,onaylı mimari proje ölçüleriyle uyumlu olduğu tespit edilmiştir.Mimari projeden farklı olarak ,balkon bölümü ,yerinde oda olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın iç hacimlerinde,salon ve odalarda zeminler laminant parke kaplı,duvarları saten boyalı olup,tavanlar tavan boyası ile boyalı ve kartonpiyerlidir.Islak hacimlerde zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır.Mutfak dolapları lake olup,tezgahı granittir.Banyoda Hilton lavabo ve duşakabin mevcuttur.İç kapılar ahşap panel kapı,dış kapı çelik kapı olup,pencere doğramaları PVCdir.Balkon cam profil ile kapatılmıştır.Isıtma merkezi sistem doğalgazdır.Salonda klima mevcuttur.
Adresi : Yayla Mah.Cengiz Topel Cad.Eski Öğretmenler Sitesi C Blok No:4 D:13Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 2.582,00 m2
Arsa Payı : 93/6400
İmar Durumu : İmar cevabı dosyada mevcuttur.5790 parsel sayılı taşınmaz 15.10.2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Tuzla Evliya Çelebi Yayla İstasyon ve Cami Mahalleri 2.Etap Uygulama İmar Planında 0,40/2,72 HMax 15,50 m yapılanma şartlarında "Konut" alanında kalmaktadır.2019 yılı Emlak Vergisine Esas Arsa Rayiç Bedeli 615,26 TL/M2 dir.
Kıymeti : 427.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Tapu kaydı dosyada mevcuttur. AT Yönetim Planı.AT Kat irtifaktan Kat Mülkiyetine Çevrilmiştir. (Başlama Tarih.12/12/2017 Süre:) AT 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Kdv oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınması gerektiğine karar verilmesi halinde aradaki fark ve buna ilişkin faiz ve cezaları vb.ihale alıcısına aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/376 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR