İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla Evliya Çelebi Mahallesi'nde 78 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078828
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : EVLİYA ÇELEBİ MAH. / TERSANELER
: 78
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/947 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
687,500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ

2018/947 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 119 Ada, 2 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, D BLOK, 24 Nolu Bağımsız Bölüm
GAYRİMENKULUN KONUMU: Gayrimenkul Tuzla ilçesi Evliya Çeleebimahallesi (Tapu merkez) Şinasi Duralcaddesi üzerindedir. İmar planında konut alanı olarak görülen Gayrimenkul Tuzla Anadolu Teknik lisesine, Cahit Art İ.Ö. Okuluna, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Tapu sicil Müdürlüğüne, Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasına200m- 900 mmesafededir. Diğer Resmi binalara yakın olmamakla beraber ulaşımı rahat ve kolaydır.Su,elektrik, doğalgaz,ulaşım, alt yapı ve her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır durumdadır.

GAYRİMENKULUN ÖZELLİKLERİ-İNCELEMESİ-TESBİT-DEĞERLENDİRME:
Gayrimenkulun yapı şekli ve fiili durumu:
Gayrimenkulunmahallinde yapılan inceleme, ölçüm ve tesbitlerdeA , B, Cve D bloktan oluşmakta olup,B.A.Kolaraklüksmalzeme ve işçilikle yapılmış (0) yaşındadörtbina mevcuttur.Binalarayrık nizamda yapılmıştır.İş merkezi gibi yapılmış olanbinaların altında Ayrıca kapalı otoparkmevcuttur. Binaların dışı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısıaliminyum doğrama, Merdivengirişleri,merdivenler ve ortak alanlar mermer kaplı, paslanmazkorkulukludur. Binada katlara çıkmak için asansör mevcuttur. Bina dış cephe pencereleri aliminyum doğramadır.
D Blok 4. kat 24No?lu Bağımsız bölüm özellikleri:
Söz konusu yerle ilgili bilgiaynı yerde bulunan inşaatı yapan müteahhitten alınmış olup, Hom Ofis olarak yapılmış olanbağımsız bölümbir köşesinde mutfak olan salon,banyo-wc den müteşekkil olup, 78,00M2 net alanlıdır. Salon tabanı laminantparke, duvarlarve tavanalçı sıvasaten boyalıdır. Banyo tabanı ve duvarlar seramik kaplıolup,lavabo, klozet ve duşakabinmevcuttur. Daire dış kapısı çelik,iç kapıMDF ahşappanel kapı,pencereler Aliminyumdoğramadır. Isıtmaklimasistemolup, elektrik ,su tesisatı döşenmiştir.
Adresi :
Yüzölçümü : 6.598,70 m2
Arsa Payı : 63/10000
İmar Durumu : TuzlaBelediyesiİmarveŞehircilikMüdürlüğünün07.01.2019 tarihli yazısındaTuzla merkez mahallesi 119 ada2 parsel sayılı yer,15.10.2012 t.t.li 1/1000 ölçekliTuzla Evliya Çelebi,Yayla, İstasyon ve Camimahalleleri1. etapuygulama imar planındakalmakta olup,Emsal:1.60, Hmax:6 katyapılanma şartlarındaTicaret + Hizmet alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 687.500,00 TL
KDV Oranı : %8(Satış tarihi itibariyle KDV indiriminin uzatılmış olması halinde veya oranlarda değişiklik olması halinde, satış tarihi itibariyle ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek/geçerli olan oran üzerinden KDV tahsil edilecektir.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/947 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(İİK m. 127 ) :.................gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR