İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tuzla/Aydınlı'da 2+1 90 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978389
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : AYDINLI MAH. / AYDINLI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ

2016/12 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Tuzla İlçe, 8472 Ada, 3 Parsel, AYDINLI Mahalle/Köy, Tuzla ilçesi, Aydınlı Mahallesi, Başkomutan Caddesi ile Akbuğday Sokağı üzerinde köşe başında kain 8472 ada 3 parsel sayılı 155,13 m2 miktarla arsada kurulmuş olan 11 sokak kapı nolu kat mülkiyetli betonarme karkas apartmanında 5000/15513 arsa paylı 1. kat 2 nolu dairenin tamamıdır, Ana bina başkomutan caddesi ile, Akbuğday sokağı üzerinde köşe başında kurulmuş bodrum+zemin 2 normal kattan ibaret 4 katlı 1 cephede bitişik betonarme kaskas apartaman olup dış cephesi ısı izalasyonu sıvalı boyalıdır. Binaya Akbuğday sokağı üzerinde bahçe kapısından geçildikten sonra 6 basamak ile çıkılarak yan cepheden zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mermer basamaklı ve alümünyum korkuluktlu merdivenleri vardır. Bina zemin kattan sonra 2 yol cephesinde 1 m kadar çıkmalık ve bodrum katta sığınak zemin katta dükkan normal katlarda mesken olarak kullanılan bir daire olup. elektrik su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcuttur. Dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, WC, salon ve iki oda olup 90 m2 miktarlıdır. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odaları zeminleri laminant parke, duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerli olup üzeri granip kaplı mutfak tezgahı ve dolapları vardır. Banyo ile WC zeminleri seramik, duvarları fayans kaplı olup banyoda duşa kabin, lavoba WC'de alaturma tuvalet taşı ve lavoba vardırb. Dairenin kapıları boyalı Amerikan panel kapı, cümle giriş kapısı çelik kapı, penceleri PVC Doğramalı olup elektrik, su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.

Adresi : İstanbul ili, Tuzla ilçesi, Aydınlı Mah. Başkomutan caddesi Akbuğday sokak. No 11
Yüzölçümü : 155,13 m2
Arsa Payı : 5000/15513
İmar Durumu :Tuzla ilçesi, Aydınlı Mahallesi, 8472Ada 3 parsel sayılı yer 15.10.2012 T.T'li 1/1000 Ölçekli Aydınlı Mahallesi Revizyon uygulama imar planınıda, Emsal 1.50, Hmax:4 kat (14:50m.) yapılanma şartlarında Konut+Ticaret alanında kalmakta olduğu anlaşılmıştır.

Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR