TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Türkoğlu/Büyükimalı'da bahçeli kargir ev icradan satılıktır

TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962742
Şehir : Kahramanmaraş / Türkoğlu
: 2217
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKOĞLU HABER 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2708 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,290 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Türkoğlu Hükümet Konağı, 2. kat İcra Müdürlüğü önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TÜRKOĞLU İCRA DAİRESİ 2015/2708 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş İli, Türkoğlu İlçesi, Büyükimalı Mah. Çakmak Mevkii 128 ada 78 parsel sayılı taşınmaz olup tapu kaydında 2.217,39 m2 Kargir ev ve bahçe nitelikli tam hisseli taşınmazdır. Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısında olup %5-6 arasında eğime sahiptir. satışa konu taşınmaz üzerinde 1 adet ev ve muhtelif cins ve yaşlarda meyve ağaçları olduğu tespit edilmiştir. etrafı çitle çevrilmiştir. Taşınmaz içinde bulunan bina iki katlı ve bu binanın zemin katına bitişik bir hayvan ağılı mevcuttur.Taşınmaz üzerinde bulunan iki katlı bina zemin katı depo, normak katı mesken olarak kullanılmakta olup yapı cinsi betonarme karkastır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Bina 3. sınıf A grubu yapılara girmektedir. Hayvan ağılı tek katlı olup yıp cinsi yığmadır. Zemin katta depo bulunup oturum alanı 90 m2 dir. yapı tahmini yaşı 6-10 yıldır. Yapıda elektrik ve su tesisatı mevcuttur. yer döşemesi kaplaması ve pencere doğramaları olmayıp, iç duvarları sıvasız boyasız kapısı galvaniz sacdır. yapıda imalat eksiklikleri mevcuttur.Normal kat mesken olup oturum alanı 116 m2 dir. girişte hol, yatak odası, salon mutfak, banyo ve Wc bulunmaktadır. yapı tahmini yaşı 6-10 yıllıktır. Yapıda elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Isınma sistemi sobalıdır. Yer döşemesi kaplaması olmayıp, duvarlar sıvalı boyalı pencereler pvc kapılar ahşap doğrama, mutfak tezgahı mevcuttur. Yapıda imalat eksiklikleri mevcuttur. Hayvan ağılı ise tek olup oturum alanı 144 m2 dir yapı yaşı 4-5 yıllıktır. yapı duvarları suvasız boyasız ve bir kısmında duvarlar eksik olup galvaniz sac çatı örtüsü mevcuttur. yapı inşaat halinde natamam vaziyettedir. yapıda imalat eksiklikleri vardır. Tapu kaydında kargir ev ve bahçe niteliğinde olup ekili ürün bulunmamaktadır. içerisinde 12 adet muhtelif cins ve yaşlarda dut zeytin , asma ceviz ve incir ağaçları mevcuttur. İİK'nun 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.290,51 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Türkoğlu Hükümet Konağı, 2. kat İcra Müdürlüğü önü.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2708 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR