BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Türkbükü Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891302
Şehir : Muğla / Bodrum
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.11.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8177 Esas
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Bodrum 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ

2017/8177 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Muğla İl, Bodrum İlçe, 179 Ada, 1 Parsel, Türkbükü Mah., 3 Nolu Bağımsız Bölüm, L Blok,1. Kat,3 bağımsız bölüm numaralı ,mesken vasıflı taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlı olduğu görülmüştür. Konu parselde Kat Mülkiyeti tesis edilmiştir. Bodrum merkeze takribi 18 km, Türkbükü merkeze ve denize takribi 100 metre mesafede yer aldığı, Türkbükü Mahallesi içinden geçen Sehit Gaffur Kaynar caddesi ile 85. Sokağın kesiştiği noktada yer alan Menengeç Sitesi içerisinde, parselin kuzeyinden geçen 85.Sokağa cepheli, parselin kuzey-doğu köşesinde yer alan bloğun 1.katında yer alan L Blok 3 Nolu, dış kapı numarası 5/1-3 olan bağımsız bölüm olduğu, zemin kattan 1.kata dış cephede tertiplenmiş betonarme aksamlı merdiven ile çıkıldığı, çevrede yer alan site sakinlerinin beyanlarına göre girişte antre, açık mutfak salon, 2 yatak odası, 1 banyo-wc ve teras bölümlerinden meydana geldiği, peyzajı ve çevre düzenlemesi tam olan site içerisinde yer aldığı, site içerisinde ortak yüzme havuzun yer aldığı gözlemlenmiştir. Anahtar olmaması nedeniyle içeriye girilememiş, dışarıdan gözlemlendiği ve çevre sakinlerinin beyanlarına göre ana giriş kapısı ahşap, giriş avlusu üzerinde cam gölgelik, yerler seramik, pencereler ahşap görünümlü pvc olduğu, takribi 70,00 m² kapalı kullanım alanına sahiptir. Çevrede konut amaçlı lüks villalar, turistik amaçlı muhtelif işletmelerin yer aldığı tespit edilmiştir. Çevrede yapılaşma oranı %60 mertebesindedir. Belediye hizmetlerinden faydalanan bölge içerisinde yer almaktadır.
Adresi : Türkbükü Mah. Sehit Gaffur Kaynar caddesi ile 85. Sokağın kesiştiği noktada yer alan MENENGEÇ Sitesi, 85.Sokağa cepheli, parselin kuzey-doğu köşesinde yer alan bloğun 1.katında L Blok 3 Nolu, dış kapı numarası 5/1-3 Bodrum/MUĞLA
Yüzölçümü : 4.594,51m²
Arsa Payı : 1/29
İmar Durumu : III.derece Arkeolojik Sit Alanı içerisinde, TAKS:0,20,KAKS: 0,40 yoğunluklu Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8177 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR