TUNCELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tunceli Alpdoğan'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

TUNCELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095139
Şehir : Tunceli / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/48 Talimat
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Tunceli Adalet Sarayı Zemin Kat. İcra Müdürlüğü Odası Merkez Tunceli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TUNCELİ
İCRA DAİRESİ
2019/48 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tunceli İli, Merkez, Alpdoğan Mahallesi, Taht mevkii, 283 ada, 78 Parsel 2. kat 11 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmazdır. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Meskenin içinde bulunduğu bina betonarme karkas özellikte, 5 katlı olarak (Bodrum+zemin+3 normal kat) inşa edilmiştir. Bina asansörlüdür. Isıtma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir. Binanın zemin katı dükkan, diğer katları ise konut olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz bu binanın ikinci katında yer almaktadır. Tapudaki projesine göre; meskenin brüt alanı 148 m2, net alanı ise 132 m2 dir. Mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre+hol, 1 wc, 1 banyo ve 2 balkondan ibarettir. Salon ve odaların yer kaplaması laminant parkedir. Islak hacimler ile antre+holün yer kaplaması seramiktir. Mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar mevcuttur. Dış kapısı çelik kapı olup iç kapılar ahşap panel kapılardır. Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc esaslıdır. Duvarlar plastik badanalıdır. Tapu kaydına göre arsa yüzölçümü 797,75 m2?dir.Arsa payı 15/164 olup, kat mülkiyeti çevrilmiştir.Bina 5 yaşında olup yıpranma payı %6 dır. Parsel Belediye İmar Planı içindedir. İmar planında bitişik nizam bodrum+beş kata müsaadeli yapılaşma alanı içinde kalmaktadır. Belediyecilik hizmetlerinin (yol, su, kanalizasyon, çöp toplama vb) tamamından faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkii, İl Çarşı merkezine 150 metre gibi yakın mesafededir ve işlek bir yerdir. Rantablı yüksektir. Alış-verişin yoğun olduğu yerlerdendir. Taşınmazın yakınında ve çevresinde; Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası, İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Halk Bankası, Tunceli Belediye Başkanlığı Hizmet Binası, Belediye İş Merkezleri, Halk Eğitim Müdürlüğü Binası, liseler, ortaokullar, ilkokullar, Toplum Sağlığı Merkezi, Telekom ve PTT Binaları, yeni Diş Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Binası, Askeri Gazino, Otogar, kamu lojmanları, bir çok oda şubesi, oteller, marketler, ticari bürolar, dükkanlar, lokantalar, kafeteryalar, taksi ve dolmuş durakları vb. çok sayıda işyeri ve iş hanları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkii işlek, ulaşılabilir ve tercih edilen bir konumundadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tunceli Adalet Sarayı Zemin Kat. İcra Müdürlüğü Odası Merkez Tunceli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tunceli İli, Merkez, Atatürk Mahallesi, 1725 Ada 2 Parsel ( Evveliyatı 1313 ada 2 parsel ), 1.kat, 9 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmazdır. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Meskenin içinde olduğu bina betonarme karkas özellikte, 6 katlı (bodrum+zemin+4 normal kat) olarak inşa edilmiştir. Üzeri çatılıdır. Binada asansör mevcuttur. Meskenin ısıtma sistemi doğalgazlı mobil sistemdir. Binanın dış cephesine ısı yalıtımlı mantolama yapılmıştır. Değer tespiti istenilen mesken bu binanın birinci katında yer almaktadır. Apartman dairesidir. Mesken; 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1antre+hol, 1 banyo, 1 wc ve 2 balkondan ibarettir. Salon ve odaların döşeme kaplaması laminant parke olup, ıslak hacimlerin zemin kaplaması seramiktir. Duvarları alçı üzerine plastik badanalı olup, duvar üstlerine kartonpiyer yapılmıştır. Dış kapı çelik kapı olup, iç kapı doğramaları ahşap panel kapılardır. Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc esaslıdır. Mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolapları mevcuttur. Dairenin brüt alanı 130 m2 olup, net alanı 115 m2?dir. Tapu kaydına göre arsa yüzölçümü 1288,58 m2?dir. Arsa payı 4/75 dir. Binada kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Yapı 6-10 yaş aralığında olup aşınma payı %10 dur. Parsel Belediye İmar Planında ayrık nizam bodrum+beş kata müsaadeli yapılaşma alanı içinde kalmaktadır. Belediyecilik hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Tunceli-Elazığ Karayoluna takriben 600 metre mesafededir. Çevresinde şahıslara ait iş merkezi+konut tarzında birçok yeni yapılaşma olup, bulunduğu mevkii işlek ve tercih edilen bir konumdadır. Etrafı açıktır. Rantablı yüksektir. Yakınında ve civarında 250 daireli Polis Lojmanları, İş-Kur Hizmet Binası, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Binası, Atatürk Stadyumu, Kapalı Spor Salonu, akaryakıt istasyonları, yurt binaları, kamu lojmanları, restoranlar, kafeteryalar, parklar, anaokulları, ilkokullar, liseler ve çok sayıda işyerleri, İl Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı, İl Özel İdaresi Binası ve DSİ Tunceli Şube Müdürlüğü Binası ve tesisleri, Sağlık Müdürlüğüne ait tesisler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Binası ve tesisleri, Tarım Müdürlüğü Binası ve tesisleri bulunmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle ulaşım mümkündür.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Tunceli Adalet Sarayı Zemin Kat. İcra Müdürlüğü Odası Merkez Tunceli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tunceli İl, Merkez İlçe, 1501 Ada, 2 Parsel, ALPDOĞAN Mahalle/Köy, Taht Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Tunceli İli, Merkez Alpdoğan mahallesi, Taht Mevkii, 1501 Ada, 2 Parsel, Zemin Kat. 3 nolu bağımsız bölüm olan dükkan nitelikli taşınmazdır. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Dükkanın içinde olduğu bina betonarme karkas özellikte, 6 katlı olarak (bodrum+zemin+4 normal kat) inşa edilmiştir. Isıtma sistemi merkezi sistemdir yani kaloriferlidir. Binanın zemin katı dükkan, üst katları ise meskendir. Değer tespiti istenilen dükkan bu binanın zemin katında yer almaktadır. Dükkanın zemin kaplaması seramik olup, yola bakan cepheden alüminyumdan camekanlıdır. Dükkanın wc-lavabosu vardır. Dükkan halihazırda inşaat malzemeleri satış yeri olarak kullanılmaktadır. Dükkanın alanı 125 m2 dir.Tapu kaydına göre arsa yüzölçümü 308,86 m2 dir. Binada kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Parsel Belediye İmar Planı içindedir. İmar planında bitişik nizam bodrum+beş kata müsaadeli yapılaşma alanı içinde kalmaktadır. Belediyecilik hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkii, İl Çarşı merkezindedir ve işlek bir yerdir. Rantablı çok yüksektir. Alış-verişin en yoğun olduğu yerdedir. Hemen yakınında ve çevresinde; Kızılay ve Fırat Kalkınma Ajansı binası, Belediye İş Merkezleri, İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Halk Bankası, Tunceli Belediye Başkanlığı Hizmet Binası ile diğer idari ve sosyal binaları, İl Emniyet Müdürlüğü Binası, Askeri Gazino, Otogar, Halk Eğitim Müdürlüğü Binası, restorasyonu devam eden Tunceli Müzesi, Telekom ve PTT Binaları, Toplum Sağlığı Merkezi, yeni Diş Hastanesi, liseler, ilkokullar, ortaokullar, kamu lojmanları, bir çok oda şubesi, oteller, marketler, kargo şirketlerinin dağıtım ofisleri, ticari bürolar, dükkanlar, lokantalar, kafeteryalar, taksi ve dolmuş durakları vb. çok sayıda işyeri, iş merkezleri ve iş hanları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkii işlek, ulaşılabilir ve çarşı merkezinin tercih edilen bir konumundadır.
Yüzölçümü : 308,86 m2
Arsa Payı : 2/13
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Tunceli Adalet Sarayı Zemin Kat. İcra Müdürlüğü Odası Merkez Tunceli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tunceli İli, Merkez, Atatürk Mahallesi, 1722 Ada 2 Parsel (Evveliyatı 1310 Ada 2 Parsel), B Blok, 4. kat, 12 nolu bağımsız bölüm olan mesken nitelikli taşınmazdır. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Meskenin içinde olduğu bina betonarme karkas özellikte, 6 katlı (bodrum+zemin+4 normal kat) olarak inşa edilmiştir. Üzeri çatılıdır. Binada asansör mevcuttur. Meskenin ısıtma sistemi doğalgazlı mobil sistemdir. Binanın dış cephesine ısı yalıtımlı mantolama yapılmıştır. Değer tespiti istenilen mesken bu binanın dördüncü katında (son katında) yer almaktadır. Apartman dairesidir. Mesken; 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 1 antre+hol, 1 banyo, 1 wc ve 2 balkondan ibarettir. Salon ve odaların döşeme kaplaması laminant parke olup, ıslak hacimlerin zemin kaplaması seramiktir. Duvarları alçı üzerine plastik badanalı olup, duvar üstlerine kartonpiyer yapılmıştır. Dış kapı çelik kapı olup, iç kapı doğramaları ahşap panel kapılardır. Pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc esaslıdır. Mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolapları mevcuttur. Dairenin brüt alanı 140 m2 olup, net alanı 122 m2 dir. Tapu kaydına göre arsa yüzölçümü 2078,81 m2 dir. Arsa payı 4/140 dır.Yapı 6-10 yaş aralığında olduğundan dolayı aşınma payı %10 dur.Belediye İmar Planında ayrık nizam bodrum+beş kata müsaadeli yapılaşma alanı içinde kalmaktadır. Belediyecilik hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Tunceli-Elazığ Karayoluna takriben 550 metre mesafededir. Çevresinde şahıslara ait iş merkezi+konut tarzında birçok yeni yapılaşma olup, bulunduğu mevkii işlek ve tercih edilen bir konumdadır. Etrafı açık ve ana yola cephelidir. Rantablı yüksektir. Yakınında ve civarında 250 daireli Polis Lojmanları, İş-Kur Hizmet Binası, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatif Binası, Atatürk Stadyumu, Kapalı Spor Salonu, akaryakıt istasyonları, yurt binaları, kamu lojmanları, restoranlar, kafeteryalar, parklar, anaokulları, ilkokullar, liseler ve çok sayıda işyerleri, İl Hükümet Konağı ve Adliye Sarayı, İl Özel İdaresi Binası ve DSİ Tunceli Şube Müdürlüğü Binası ve tesisleri, Sağlık Müdürlüğüne ait tesisler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Binası ve tesisleri, Tarım Müdürlüğü Binası ve tesisleri bulunmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur. Belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle ulaşım mümkündür.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tunceli Adalet Sarayı Zemin Kat. İcra Müdürlüğü Odası Merkez Tunceli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/48 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR