TRABZON 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Trabzon, Ortahisar, Gazipaşa mahallesinde mahkemeden satılık 4+1 daire

TRABZON 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943000
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : GAZİPAŞA MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 105
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DE SON NOKTA 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 242 Ada, 64 Parsel, GAZİPAŞA Mahalle, 1. kat 2 nolu bağımsız bölüm MESKEN dir.Bağımsız bölümün bulunduğu yapı betonarme yapı tarzında yapılmış olup, 1 adet zemin kat, 2 adet normal kat olmak üzere toplamda 3 kattan oluşmaktadır. Isınma soba ile gerçekleşmektedir. Bağımsız bölüm meskenin, yapının güney, doğu ve batı yönlerine cephesi bulunmaktadır. Islak alanlar seramik, odalar laminat döşemedir. Mesken boyalı ve kullanıma uygun düzgün kondisyondadır.Mimari projesi üzerinden yapılan incelemelerde bağımsız bölüm meskenin beş oda, mutfak, gece holü, giriş holü, tuvalet ve banyodan oluştuğu ve toplamda brüt 130,5 m2, net 105,45 m² alana sahip olduğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çeliktir. Binanın çeşitli kısımlarında kullanılan işçilik, malzeme ile yukarıda belirtilen özelliklerinin de dikkate alınması ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Cetveline göre kaloriferli, apartman tipi konutlar sınıfında bulunan bina 3. Sınıf B Grubu Yapı sınıfındadır. Taşınmaz yaklaşık kuşuçuşu Trabzon-Rize Sahil Yoluna yaklaşık 470 m. , şehir merkezine (Meydan) yaklaşık 280 m. mesafededir. Taşınmazın yapılaşmanın yoğun olduğu Yalı Mahallesinde yer alması ve okul hastane vb. yakınlığı değerini olumlu yönde etkiler. Ulaşım problemi bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yapılamasını tamamlamış durumdadır
Yüzölçümü : 166,95 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu :Belediye iskan sahasındadır.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA -/ TRABZON
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR