TRABZON İCRA DAİRESİ

Trabzon/Çukurçayır'da icradan satılık apartman dairesi

TRABZON İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00934686
Şehir : Trabzon / Ortahisar
Semt-Mahalle : ÇUKURÇAYIR MAH. / BOZTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 25.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13042 ESAS
Muhammen Bedeli
:
301,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 10:15
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ

2018/13042 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : TRABZON İLİ ORTAHİSAR İLÇESİ ÇUKURÇAYIR MISIRLI MAHALLESİ 196 ADA 6 PARSEL 3.866,80 M2. YÜZÖLÇÜMLÜ DÖRT BLOKLU ONAR KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI B BLOK 4. KAT 12 NOLU 3514/241675 ARSA PAYLI, TAM HİSSELİ, MESKEN NİTELİKLİ BAĞIMSIZ BÖLÜM, bilirkişi raporuna göre ; yakın çevresinde benzer nitelikli binalar bulunmaktadır, taşınmazın toplu taşıma araçları ile ulaşım koşulları ve ulaşılabilirliği oldukça rahattır, bölgede altyapı (elektirik, su, kanalizasyon) mevcuttur, sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubu insanların yaşamakta olduğu bir bölgedir, taşınmazın tamamı belediye sınırları dahilinde uygulama imar planı içerisinde olduğundan arsa vasfındadır, belediye hizmetlerinin tamamından faydalanır, düz ve sağlam bir zemin üzerine yapılmıştır, Karadeniz Caddesi ile Çukurçayır Tomurcuk Sokak arasında kalır, zeminler, ıslak hacimlerde duvarlar saten boya, ıslak hacimlerde fayans kaplıdır, binada dış cephe akrilik boya, diyafonlu ve yalı baskılı, dış doğramalar PVC'dir, çatı örtüsü mevcuttur, merdivenler mermer kaplamadır, ısıtma sistemi doğalgazdır, asansörlüdür, 1 salon,2 yatak odası, 1 oturma odası, 1 mutfak, 1 giriş holü, 1 wc, 1 banyo, 2 balkon, 3+1 dairedir, net kullanım alanı 120 m2'dir, kat mülkiyetine geçilmiştir,
Kıymeti : 301.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/ TRABZON

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13042 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR