VAKFIKEBİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Trabzon Beşikdüzü'nde apartman dairesi mahkemeden satılıktır

VAKFIKEBİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911079
Şehir : Trabzon / Beşikdüzü
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / BEŞİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Vakfıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Beşikdüzü İlçe, 246 Ada, 2 Parsel, CUMHURİYET Mahallesi, E Blok 5. kat 9 nolu bağımsız bölüm Satışa konu taşınmaz mesken olup yaklaşık 120m² alanındadır. Dairenin bulunduğu bina 5 katlıdır. 3 oda , 1 salon, 1wc ve 1 banyo bulunmaktadır. Islak mahaller ve mutfağın zemini seramik kaplıdır. Diğer bölümlerin zemini laminant kaplıdır. Tüm iç cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak kısmında mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcuttur. Pencereler PVC profilden imal edilmiş ısıcamlıdır. Kalorifer ile ısınmaktadır. Asansörü yoktur. oda kapıları ahşaptır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Kazım Karabekir Cad Güneş Sitesi E Blok 5. No:9 Beşikdüzü / TRABZON
Yüzölçümü : 120m²( bilirkişi raporuna göre )
Arsa Payı : 1/61
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Vakfıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi
Satış şartları :
1
- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127 maddesi gereğince elektronik ortamda yapılan ilanın tebliğ yerine kaim olmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR