VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Beşikdüzü'nde 98 m² daire icradan satılıktır

VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018046
Şehir : Trabzon / Beşikdüzü
Semt-Mahalle : BEŞİKDAĞ MAH. / BEŞİKDÜZÜ
: 98
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DE SON NOKTA 28.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/133 Talimat
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Vakfıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ

2017/133 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Beşikdüzü İlçe, 172 Ada, 14 Parsel, BEŞİKDAĞI Mahalle/Köy, İKİNCİ KAT 2 NOLU Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz imar planı dahilinde olup bir kısmı beş kat ( B-5) yapı nizamına sahip adanın içinde kaldığı görülse de 78,93 m² lik kısmının parselin doğusunda bulunan 20.00 mt'lik imar yolunun içerisinde kaldığı, adanın içerisinde kalan kısım parsel çekme ve derinliğini sağlamadığından inşaat yapmaya müsait olmadığı görülmüştür. Parsel şehir merkezine yakındır. Belediye hizmetlerinden faydalanır. Üzerinde yaklaşık 30 sene önce inşa edilmiş zemin ve 3 kattan ibaret 4 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Halihazırda 20 mt'lik yol içerisinde kaldığı görülmüştür. Bina üç cepheli , dış boyası yapılmış ve çatısı bulunmamaktadır. Binanın zemin kat girişi güneyden, üst kat girişleri ise kuzeyden yapılmaktadır. Satışa konu mesken yaklaşık 98 m²'lik alana sahip ve mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Beşikdağ Mah. Çeşmeli Küme Evleri No:6 D:2 Beşikdüzü / TRABZON
Yüz ölçümü : 98 m²( bilirkişi raporuna göre)
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 01/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Vakfıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR