ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon/Araklı'da dubleks mesken icradan satılıktır

ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982354
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ARAKLI
Oda Sayısı : 4+2
Bulunduğu Kat : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/166 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:20
Satış Yeri
:
Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat, Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ARAKLI İCRA DAİRESİ

2017/166 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Hürriyet Mah., Ova mevki, 593 ada, 1 parselde arsa üzerinde inşaa edilmiş binalardan C Blok, 7. kat, 29 nolu bağımsız bölümdeki dubleks mesken, Zümrütkent Sitesinde bulunmaktadır. Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden istifade edecek konumda, alt katında 3 oda +1 salon,+mutfak+Wc ve banyodan oluşan 145 m2, üst katta 1 oda 1 salon, Wc ve banyodan oluşan 95 m2, kullanım alanına sahip dubleks mesken, hali hazırda kullanılıyor vaziyette, eksik herhangi bir imalatı bulunmamaktadır. Hollerin ve balkonların tabanları, ıslak zeminler ve duvarları seramiktir. Diğer odaların döşemeleri laminat, duvarları komple boyadır. Bina asansörlü merkezi sistem kaloriferli olup, yaşı, eksik imalatı ve binanın durumuna göre takdiren %5 değer düşüklüğü düşülerek değerlendirme yapılmıştır.
Adresi : Hürriyet Mah. Zümrütkent Sitesi C Blok 7. Kat Araklı/TRABZON
Yüzölçümü : 2.889,18 m2
Arsa Payı : 64/2760
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat, Araklı/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/166 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR