AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Akçaabat'ta hisseli apartman dairesi icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910038
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : YILDIZLI MAH. / AKÇAABAT
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DE SON NOKTA 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/860 ESAS
Muhammen Bedeli
:
36,666 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:10
Satış Yeri
:
Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2017/860 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Trabzon İl,Akçaabat İlçe,172 Ada,7 Parsel,Yıldızlı-Ortamahalle Mahalle Konakcivarı Mevkii, 3.Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Akçaabat Sahil yoluna 50-60 m mesafede olup, Taşınmazın bulunduğu parsel papatya sokak ile güven sokağın kesiştiği köşe parseldir.Şehit Samet Uslu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin hemen karşısındadır.Dairesinin girişi 1.Bodrum kat seviyesinden olduğu için söz konusu daire 4.kat seviyesindedir.Binada her katta 2 daire bulunmakta olup bağımsız bölüm apartmanın kuzey tarafında bulunmaktadır.Dairenin kuzeye ve doğuya cephesi açık olup diğer cepheleri kapalıdır.Bina asansörlü ve merkezi ısıtma sistemine sahiptir.Sitede açık otopark bulunmaktadır.Daire 3+1 olarak planlanmış olup,1 oturma odası,1 salon,2 yatak odası,1 mutfak,1 banyo ve wc ve 3 adet balkonu bulunmaktadır.Bilirkişi tarafından Akçaabat Tapu Sicil Müdürlüğünde yapılan incelemede söz konusu dairesnin yaklaşık 117,00 m² net alana sahip olduğu tespit edilmiştir.Daire dış kapısı çelik,pencere doğramaları ahşap görünümlü PVC ve oda kapıları panel kapadır.Oda ve hol zemin kaplamaları laminat parke,mutfak zemini seramik kaplıdır. Taşınmazın 1/6 hisse oranının satışı yapılacaktır.
Adresi : Yıldızlı Orta Mah..Konakcivarı Mevkii,172 Ada,7 Parsel,Kat:3, Bağımsız Bölüm No:8 Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 518,38 m2
Arsa Payı : 3/43
İmar Durumu : Akçaabat Belediyesi İmar Müdürlüğü'nün 24.07.2017 tarih ve 4017 sayılı yazısı ekinde sunulan imar durumuna göre taşınmazın bulunduğu parsel iskan sahasında Blok Nizam 6 kat yapılaşma müsaadesi bulunmaktadır.
Kıymeti : 36.666,67 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Dürbinar Mah.İnönü Cad.Pulathane İş Merkezi Kat:3 İç Kapı No.319'da bulunan Depo Önü Akçaabat/Trabzon
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/860 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR