TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı'da 2+1 daire icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179945
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / TORBALI
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2367 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2019/2367 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Zemin tipi: Kat İrtifakı, Zemin No: 30864014 , Cilt No/Sayfa No: 34/3304, İzmir İli, Torbalı İlçesi, Torbalı Mahallesi, Çamurluk mevkii, 51 ada ,73 parsel sayılı taşınmazda C blok, 8. kat, 49 no'lu, 1/324 arsa paylı , Ana Taşınmaz Nitelik: C.D.E.F Bloklar Natamam A ve B Blok Dokuz katlı Apt. bina ve arsası, Bağımsız Bölüm niteliği MESKEN, Ana Taş. Yüzölçüm: 15.749,00 m2, borçlu adına tam kayıtlı taşınmaz
ÖZELLİKLERİ:PARSELİN KONUMU: Üzerinde Barış Yapı Sitesine ait blokların bulunduğu parsel, İlçenin Torbalı mahallesinde 3548 ve 3571 sokaklara cepheli olup İlçe merkezine, kamu kurumlarına, bankalara, sağlık ve eğitim tesislerine ve koruluk, aquapark, kafeler gibi rekreasyon alanlarına yakın çevresinde çeşitli büyüklükte kooperatif siteleri bulunmaktadır. Taşınmaz temel belediye ve kamu hizmetlerinden, (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri v.b) ulaşım yönünden otobüs ve minibüsten yararlanmaktadır.
YAPININ DURUMU: Bağımsız bölüm, İzmir İli, Torbalı İlçesi, Torbalı Mahallesi, 51 ada 73 parsel sayılı taşınmazda C blok 8. Kat 49 nolu bağımsız bölüm olup,zemin +8 kattan oluşan toplam 9 katlı, betonarme tarzda yapılmış binada bulunmaktadır. Binada zemin katta ve normal katların her birinde 6'şar adet mesken yer almakta olup, toplam 54 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama, merdiven basamakları ve merdiven holü mermer plak kaplı, 2 adet asansörü ve doğalgazı bulunmaktadır. İnşaat düşük kalitede malzeme ve işçilikle yapılmıştır. Bağımsız bölüm 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo, kiler ve 2 balkondan ibaret daire 80.-m2 alanında olup odaların zeminleri ahşap rabıta döşeli, salon, mutfak, banyo ve balkon zeminleri seramik kaplı, pencereleri pvc doğrama, balkonlarda demir doğrama korkuluk bulunmakta, iç kapılar saç kasa, yağlı boyalı pres kapı, duvarlar ve tavanlar sıvalı ve badanalıdır. Bina ve daire 25 yaşlarında olup, bağımsız bölüm genel olarak ilk yapıldığı durumu ile muhafaza edilmiş, doğalgaz tesisatı mevcut değil, soba ile ısınma sağlanmakta, %30 oranında yıpranmış durumdadır.Giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi: Cumhuriyet Mahallesi Haluk Alpsü Bulvarı No:43/20 C Blok Kat:8 D:49 Torbalı/ İzmir
Ana Taşınmaz Yüzölçümü : 15.749,00 m2-Arsa Payı : 1/324
İmar Durumu : :Torbalı Belediye Başkanlığı e-imar web sitesinden alınan bilgiye göre (https://www.torbali.bel.tr/) 51 ada, 73 parselde bulunan taşınmazın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında TAKS:0,30 KAKS:2,70, Blok Nizam 9 Kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL -KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı ve dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2367 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
- İİK. Nın 127. Maddesi gereğince,iş bu satış ilanının,gazetede yayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı,tapuda adresi olmayanlar ve tüm ilgililer için tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına, 23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR