TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı/Tepeköy Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926442
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : TEPEKÖY MAH. / TORBALI
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1286 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
TORBALI ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2018/1286 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydı:Zemin tipi:Kat irtifakı, Zemin No:30875118 , İZMİR İLİ, TORBALI İLÇESİ, Tepeköy Mah., Cilt/sayfa no:5/459, 140 Ada, 96 Parsel, Yüzölçüm:1308,00 m2, Ana taşınmaz nitelik :ARSA, Blok/Kat/Giriş-B.B.No:-/1/-(Bağ.Böl.No:2), Arsa Pay/Payda:60/3326 , Bağ.Böl.Nitelik:Mesken,PARSELİN KONUMU:Parsel, Tepeköy mahallesi 4503 sokak no:1 adresinde, Hüseyin Yener Caddesi ile 4503 sokak köşesinde bulunmakta, ilçenin merkezinde, kamu kurumları,bankalar,alışveriş merkezleri ve mağazaların yoğun olarak bulunduğu bir bölgede, Pazar yeri ve Belediye binasına 110.-mt, İzban istasyonuna 420.-mt mesafede, dolmuş ve Eshot araçları vasıtası ile ulaşımı çok kolay , alt yapı tesisleri mevcut, Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.BİNANIN DURUMU:Parsel üzerinde , betonarme inşaat tarzında yapılmış, zemini pasaj ve ticaret, üst katları mesken olarak kullanılan bağımsız bölümlerden ibaret, zemin+3 normal katlı, içi, dışı sıvalı ve badanalı, giriş kapısı camlı demir doğrama , merdivenleri mermer basamaklı, merdiven korkuluğu alüminyum profil doğrama, çatısı kiremit ile örtülü, asansörü mevcut, bakımlı bir yapıdır. Binanın 1.katında bulunan 2 nolu dairenin kapısı açılmadığı için Tapu müdürlüğünden temin edilen mimarı projesinden, emsal dairelerden edinilen bilgiler ve dıştan yapılan tetkik ve inceleme neticesinde;Giriş kapısı çelik kapı, 3 oda, salon, mutfak , banyo, antre-koridor ve 1 balkon bölümlerinden ibaret , 115.-m2 alanında, zeminleri laminant ve seramik döşeli, duvar ve tavanlar saten alçı sıva üzeri plastik badanalı, pencereleri pvc doğrama, ısınma klima ile sağlanmakta , iyi durumda bir yapı olup, salonun bloklar arası iç bahçeye cepheli, diğer tüm bölümlerin ışıklığa bakmakta olduğu tespit edilmiştir. Tepeköy mahallesinde ilçenin merkezinde ,kamu binaları, bankalar, alışveriş merkezlerine mağazalara ve Pazer yerine çok yakın olması,DDY Tepeköy İzban istasyonuna yakın olması ve Eshot araçları ve dolmuşlar vasıtası ile ulaşım kolaylığının bulunması, Yeni yapılmış ve iyi durumda olması , alt yapı tesislerinin tamamının mevcut olması, Belediye hizmetlerinden faydalanıyor olması gibi değer arttırıcı özelliklerinin yanında, Salonun iç bahçeye ve tüm odaların ışıklığa cepheli olması ,dairelerin sokağa cephesinin bulunmaması, Bina girişinin pasaj içinnden olması gibi değer azaltıcı özelliklerinin de bulunduğu belirtilmiştir.Taşınmaz borçlu adına tam hisselidir.
Adresi : Tepeköy mahallesi 4503 sokak no:1 adresinde
Yüzölçümü : 1.308,00 m2
Arsa Payı : 60/3326(Arsa Pay/Payda)
İmar Durumu : Torbalı Belediye Başkanlığının 01/08/2018 tarih 30597936-121.02-E.11351/13296 sayılı yazısında ;İzmir ili ,Torbalı ilçesi, Tepeköy mahallesi, 140 ada, 96 parsel olarak kayıtlı taşınmazın Torbalı Belediye Meclisinin 12/07/2004 tarih 10 sayılı kararı ile onaylanan Torbalı Merkez 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında"Konut Alanı(zemin Ticaret)Bitişik Nizam 4 kat" imarlı olduğu bildirilmektedir
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : TORBALI ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK nun127.md. gereğince, İşbu satış ilanının, gazetede yayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı, tapuda adresi olmayanlar ve tüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1286 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR