TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı/Kuşçuburun Mahallesin'nde 3 adet yapı icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925159
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : KUŞÇUBURUN MAH. / TORBALI
Yayınlandığı Gazeteler

BÜYÜK TORBALI 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1463 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
247917 TL
Birinci Satış Günü
:
15.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
TORBALI ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2017/1463 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir ili, Torbalı ilçesi, Kuşcuburun Mah., Köyiçi mevkii, 89 parsel, 9419 sokakta 7-9 kapı nolu, niteliği 'bahçeli kargir iki ev' olan, 1210 m2 arsa yüzölçümlü arsa üzerinde taşınmazdır. Arsanın 7/24'lük satılacak kısmı borçlu, 17/24'lük kısmı diğer hissedara aittir. Taşınmaz,1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmakla birlikte İzmir-Manisa planlama bölgesi 1/100000 ölçekli çevre düzeni Planında 'Kentsel Yerleşik Alan' olarak belirlenmiş imar durumludur. Taşınmaz Kuşçuburun İlköğretim Okulu karşı sırasında, 80 mt. ilerisinde İzmir-Aydın Karayolu, 120 mt. ilerisinde Sağlık Ocağı konumludur. Torbalı ilçe merkezine, Hava Limanına ve Ege Serbest Bölgesine yakın olup, doğalgaz şebekesi yöreye ulaşmıştır. Arazi düz ve engebesizdir.
Diğer hissedar tarafından kullanılan kısım üç yapıdan (A, B ve C) oluşmakta olup, bu üç yapının inşa alanı toplamı 159 m2'dir. Bu kısımların özellikleri aşağıdadır.
BİRİNCİ YAPI (A):Betonarme kolonlu, tuğla duvarlı, tek katlı, bir mesken daireli, çatışı ahşap malzeme üzeri marsilye tipi kiremit kaplıdır. Giriş holü 2 oda, mutfak, wc, banyodan ibaret, iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri PVC doğramalı, yerleri lamine parke, sulu hacimleri 0eiramik döşeli, iç ve dış duvarları boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü ahşap dolaplı ve mermer bankolu, mutfak, wc-banyo, duvarları fayanstır. WC-banyoda klozet, lavabo ve seramik kaplı küvet vardır. Elektrik ve suyu olan yapının 80 m2 m2 taban alanlıdır. Diğer hissedarın kullandığı bu kısmın yıpranma oranı %25'dir.
İKİNCİ YAPI (B):Basit yığma tuğla duvarlı, çatısı basit ahşap malzeme üzeri saç kaplı, kapı ve pencereleri ahşap, yerleri düz tesfiye betonlu, iç ve dış duvarları badanalıdır. Müştelimet binası olan yapı 24 m2 inşa alanlı olup, %30 yıpranma paylıdır.
ÜÇÜNCÜ YAPI (C):Basit yığma tuğla duvarlı, çatısı basit ahşap malzeme üzeri kiremit kaplı, kapı ve pencereleri ahşap, yerleri düz tesfiye betonlu, iç ve dış duvarları badanalıdır. Müştelimet binası olan yapı 55 m2 inşa alanlı olup, %40 yıpranma paylıdır.
Borçlu tarafından kullanılan kısım üç yapıdan (E, F ve D) oluşmakta olup, bu üç yapının inşa alanı toplamı 331 m2'dir. Bu kısımların özellikleri aşağıdadır.
BİRİNCİ YAPI (D):Basit yığma tuğla duvarlı, çatısı basit ahşap malzeme üzeri saç kaplı, kapı ve penceresi ahşap, yerleri düz tesfiye betonlu, iç ve dış duvarları badanalıdır. Müştemilet binası olan yapının 18 m2 inşa alanlı, %30 oranında yıpranma paylıdır.
İKİNCİ YAPI (E):Betonarme kolonlu, tuğla duvarlı, iki katlı ve iki mesken daireli, çatısı marsiye tipi kiremit kaplıdır. Zemin ve 1'inci kata yer alan mesken daireler giriş holü, 2 oda, mutfak, wc, banyodan ibaret, iç kapı ve pencereleri ahşap doğramalı, dış kapı ve pencereleri alimünyum doğramalı, zemin katın dışları demir parmaklıklı, yerleri lamine parke kaplı, sulu hacimleri seramik döşeli, iç ve dış duvarları boya ve badanalıdır. Mutfakta banko altı ve üstü ahşap dolaplı ve mermer bankolu, mutfak, wv-banyo klozet, lavabo ve duş yeri vardır.Elektrik ve suyu olup; 64 m2 taban alanlı ve toplamda 128 m2 inşa alanlı, %25 yıpranmış yapı borçlu tarafından kullanılmaktadır.
ÜÇÜNCÜ YAPI (F):Betonarme kolonlu, tuğla duvarlı, çatışı ahşap malzeme üzeri marsilye tipi kiremit kaplı ve dübleks mesken tarzındadır. Zemin kata salon, açık mutfak, wc-lavabo, üst katında üç oda, ayrı bir odası, wc-banyo vardır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapı ve pencereleri Amerikan panel doğralamalı, dış kapı ve pencereleri alimünyum doğramalı, zemin katın dışları demir parmaklıklı, yerleri lamine parke kaplı, sulu hacimleri seramik döşeli, iç ve dış duvarları boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü ahşap dolaplı ve mermer bankolu, mutfak, wc-banyo duvarları tavana kadar fayansdır. WC-banyoda klozet, lavabo ve duş yeri mevcuttur. Elektrik ve suyu olan yapının zemin katı 100 m2, üst katı 85 m2 olmak üzere toplam 185 m2'dir. Kiracı bulunan bu kısmın yıpranma oranı %25'dir.
Kıymeti : 247.917,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : TORBALI ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1463 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR