TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı ilçesinde 4+1 dubleks mesken icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892354
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : TEPEKÖY MAH. / TORBALI
Oda Sayısı : 4+1
: 194
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1436 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT ODASI TORBALI/İZMİR -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2017/1436 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

İzmir İl, Torbalı İlçe, 20 Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI: İzmir ili Torbalı ilçesi Tepeköy mah. Hükümet cad.33 Cilt, 3257 Sayfa. 140 Ada, 112 Parsel, 996,00 yüzölçümlü,Arsa niteliğinde, 5.kat,ve çatı,bağımsız bölüm 20, 6/107 arsa paylı DUBLEKS MESKEN
Parselin Konumu: Parsel ilçenin Tepeköy mah. Hükümet cad. No.12 Torbalı adresinde bulunmakta olup ilçenin merkezinde bulunan Taşınmaz çevresinde Belediye Binası,Kapalı pazaryeri, Türk Hava Kurumu Banka şubeleri, İzban Tepeköy istasyonu,çeşitli alışveriş mağaza ve dükkanları bulunmakta, ilçenin en değerli ve rağbet edilen bir bölgesindedir. Alt yapı şebekeleri mevcut,Belediye hizmetlerinden istifade etmekte ve ulaşım kolaydır.
Yapının Durumu : Taşınmaz Zemin+5 normal kattan ibaret Tepeköy mahallesi Hükümet cad. no.12 Torbalı adresindeki binada bulunmaktadır. Bina yeni bir yapı olup giriş kapısı demir doğrama, merdivenleri sahanlıkları ve kat holleri zeminleri mermer plak döşeli, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri plastik badanalı, çatısı üzeri sandviç panel levhalar ile kaplı demir karkas olup asansör ve doğalgaz tesisleri mevcuttur. Binanin 5. + çatı katında bulunan 20 no.lu bağımsız bölüm bina kilitli olduğu için projesinde yapılan tetkik neticesinde:Dairenin giriş kapısı çelik kapı, 5.katta bulunan bölümde 2 oda,salon, mutfak, banyo, koridor ve 1 balkon ile üst kata çıkış merdiveni bulunmakta üst katta hol, 2 oda, banyo ve teras bulunmakta, toplam 194 m2 alanındadır. dairenin zeminleri laminant parke kaplı, banyo ,wc ve balkon zeminleri seramik kaplı. banyo ve wc duvarları seramik kaplı, iç duvar ve tavanlar alçı sıva üzeri plastik badanalı tavanlarda asma tavan, dekorlar mevcut, pencereler pvc doğrama ve mutfak dolapları mevcut olup iç kapıları ahşap doğrama hazır kapı banyo ve wc bölümlerinde lavabo. klozet gibi vitrifiye malzemeler ile batarya, armatörler, duşakabin ve kalorifer peteklerinin mevcut olduğu tespit edilmiştir.

Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir

1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:00 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 21/03/2019 günü 14:00 - 14:30 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT ODASI TORBALI/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1436 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR