TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı/Ertuğrul Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926440
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / TORBALI
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/896 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:50
Satış Yeri
:
TORBALI ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2011/896 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın tapu kaydı:Zemin tipi:Kat irtifakı , Zemin no:36281753, İzmir ili, Torbalı ilçesi, Ertuğrul Mahallesi, cilt/sayfa no:40/3933 , 95 Ada, 387 Parsel , Yüzölçüm :787,83 m2, Ana Taşınmaz Nitelik:Arsa , Blok/Kat/Giriş-B.B.No: -/Üçüncü/-(Bağ.Böl.No:8), Arsa Pay/Payda: 1/10 , Bağ.Böl. Nitelik:Mesken ,Parselin Konumu:Parsel , ilçenin Ertuğrul mahallesi 3078 no:24 Torbalı adresinde, ilçenin alışveriş mağaza ve dükkanlarının bulunduğu Sadık İleri bulvarına ,ilçe merkezine , kamu kurumlarına , bankalara , yakın mesafededir. Faaliyete geçmiş bulunan İzban Metro hattı nedeni ile bölgede gayrimenkul degerleri olumlu yönde etkilenmiş bulunmaktadır.Alt yapı şebekeleri mevcut, Belediye Hizmetlerinden istifade etmektedir.Ulaşımı kolaydır.Yapının durumu:Parsel üzerinde , ayrık nizamdayapılmış, bahçe içinde Bodrum+zemin+4 normal katlı, betonarme olarak yapılmış , bakımlı bir bina bulunmaktadır.Ertuğrul mahallesi 3078 sokak no:24 Torbalı adresinde bulunan binanın giriş kapısı demir doğrama , merdivenler mermer basamaklı, merdiven korkuluğu alüminyum doğrama , doğalgaz tesisatı ve asansörü mevcut , bakımlı ve iyi durumdadır.Binanın 3.katında bulunan 8 nolu dairede yapılan tetkikte; Giriş kapısı çelik kapı, 3 oda , salon, mutfak banyo, e.banyo ve 3 balkonu bulunan dairenin , salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, diğer bölümlerin zeminleri seramik döşeli, duvar ve tavanlar saten alçı sıva üzeri plastik badanalı, iç kapılar amerikan panel kapı, pencereler pvc doğrama, doğalgaz tesisatı ve kalorifer tesisatı mevcut, mesken olarak kullanılmakta olan 160-m2 alanında olan dairenin , bakımlı ve iyi durumda olduğu tespit edilmiştir.Parselin 3078 sokağa cepheli ve 3 cephesinin açık olması,Parselin ilçe merkezine ve kamu kurumlarına, bankalara, eğitim tesislerine, mağaza ve marketlere ve Aydın Asfaltına yakın olması, Bina ve bağımsız bölümün iyi durumda ve bakımlı olduğu, bağımsız bölümün tüm odalarının cephelerinin açık olduğu,İzban Metro Hattının faaliyete geçemiş olduğu, Ulaşımının kolay olduğu, Alt yapı şebekelerinin mecut olduğu, Belediye hizmetlerinden faydalanıyor olduğu belirtilerek,Taşınmaz malik adına tam hisselidir.
Adresi : İlçenin Ertuğrul mahallesi 3078 no:24 Torbalı /İzmir
Yüzölçümü : 787,83 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu :Torbalı Belediye Başkanlığının 16/06/2017 tarih 12553/10590 sayılı yazısında , ilçenin Ertuğrul Mahallesi, 95 Ada, 387 parselde bulunan taşınmazın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Ayrık Nizam , 5 Kat, TAKS:0,30 KAKS:1.50" olarak imarlı olduğu belirtilmektedir
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : TORBALI ADLİYE SARAYI MEZAT SALONU TORBALI/İZMİR -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK nun127.md. gereğince, İşbu satış ilanının, gazetede yayınlanan ve elektronik ortamda yapılan ilanı, tapuda adresi olmayanlar ve tüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/896 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR