TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı Ayrancılar Mahallesi'nde bulunan 40 m² dairenin 1/2 hissesi icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01192312
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : AYRANCILAR MAH. / AYRANCILAR
Oda Sayısı : Stüdyo (1+0)
: 40
Bulunduğu Kat : Zemin Kat

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 16.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/678 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.10.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.11.2020 10:30
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2019/678 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İZMİR İLİ TORBALI İLÇESİ AYRANCILAR MAH. 298,64 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ,135 CİLT, 13292 SAYFA., 217 ADA. 9 PARSELDE KAYITLI ARSA NİTELİĞİNDE ZEMİN KAT 1. NO.LU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN
İMAR DURUMU: Torbalı Belediyesinin 22/02/2019 tarih 2855 sayılı yazısında Taşınmazın: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Bitişik Nizam 3 kat imarlı olduğu "ve "konut Alanında" yer aldığı, 09/05/2016 tarih 416 sayılı yeni yapı ruhsatı bulunduğu. taşınmaza ait yapı kullanma izin belgesi bulunmadığı, 09/05/2016 tarih ve 416 sayılı yeni yapı ruhsatına ek mimari projesinde zemin kat 1 no.lu meskenin brüt alanının 40 m2 ve net alanının 28,51-m2 olduğu, Bağımsız bölümün yer aldığı bina için düzenlenen 09.05.2016 tarih ve 416 sayılı yeni yapı ruhsatında yapının sınıfı III. yapı grubu B ve 1 m2 maliyetinin 750,00 TL olduğu bilgilerinin yapı ruhsatı üzerindeki 71-72-73 no.lu hanelerde belirtildiği. Taşınmazın kentsel Dönüşüm Alanında kalıp kalmadığına dair bilginin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü'nden edinilmesi gerektiği anlaşılmıştır.
TAŞINMAZIN KONUMU: Ayrancılar İnönü Mah. 102 sk. No.15, Daire:1 Torbalı İZMİR adresinde olup Taşınmaza Ayrancılar Pancar Eski Yolundan (Zeki Öztaş) caddesinden sola 102 sokağa sapılıp sağ taraftaki 2.Binanın Hastanesine. okullara, çarşıya ve pazar günü kurulan pazara yürüyüş mesafesindedir. Bölgede orta ve alt gelir grubu ikamet etmektedir. Altyapı hizmetleri mevcut. Belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Ulaşım araçlarına, otobüs ve dolmuşlara erişim anlamında kolay noktada yer almaktadır. Etrafında yapılaşma tamamlanmış olup çok az arsa bulunmaktadır.
ANA YAPININ ÖZELLİKLERİ: Bağımsız bölümün yer aldığı ana gayrimenkul toplam+3 çatı katlıdır. Zeminde 2, 1.katta 3 normal. 2.kat ve çatı katta 3 dubleks Toplam 8 daireden oluşmaktadır. Bitişik nizamdır. Apartmana giriş kapısı demir doğramadır. Otoparkı vardır.
ÖZELLİKLERİ : Kıymet takdiri yapılan 1 no.lu BB., Zemin katta bulunmaktadır. Giriş çelik kapıdır. Projesinde 1 oda, Açık mutfak. hol ,WC, banyodan oluşmaktadır. Taşınmaza girilememiş olup dışarıdan resim çekilmiştir. Zeminler laminat parke, ıslak hacimler seramiktir. Mutfak dolabı ve tezgahlar yerleştirilmiştir. Meskende yeni bina olup dosyasında mevcut Belediye yazısında Yapı Kullanma izin belgesinin olmadığı belirtilmiştir. Tavanlar Dekoratif asma tavandır. Pencereler PVC Doğrama, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Yeni bina olup yıpranmamıştır. Meskenin 1/2 hissesi satışa konudur. Mesken 40 m2 dir.
Kıymeti : 45.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyasında yazılı olduğu gibidir
1. Satış Günü : 13/10/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/11/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI MEZAT SALONU TORBALI İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/678 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği ilan olunur.14/07/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR