TORBALI İCRA DAİRESİ

Torbalı/Ayrancılar Mahallesi'nde 90 m2 daire icradan satılıktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964118
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : AYRANCILAR MAH. / AYRANCILAR
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2143 TLMT
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADLİYE SARAYI MÜZAYEDE SALONU TORBALI/ İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI İCRA DAİRESİ
2018/2143 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Torbalı ilçesi, Ayrancılar Mah., 472 Ada, 1 parsel, H blok, 3. kat, 15 nolu bağımsız bölümdeki, 90 m2 (29769 m2 arsa yüzölçümlü), 90/29769 arsa paylı taşınmazdır. Tapu kaydında 'Yönetim Planı:15/08/2014' beyanı vardır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında 'Konut Alanı Kaks (Emsal):1 Ayrık Nizam' olarak belirlenmiştir. İzmir yönünden gelindiğinde İzmir-Aydın Caddesinden 189. sokak yönüne doğru sağa dönülerek giriş yaptıktan sonra yaklaşık 1,1 km sonra ulaşılır. Özel Medifema Hastanesi 2,5 km, Pancar Sanayi Sitesi 3,9 km mesafededir. Bankalara, sağlık ve eğitim tesislerine yakında bulunmaktadır. Altyapı hizmetleri ve toplu taşıma hizmetlerine erişim noktasındadır. Ana yapı 16 bloktan+Marketten oluşan Triyanda Sitesinde, ana girişte giriş ve çıkışı ayrı ayı bariyerlerle sağlanmış alüminyum kompozit kaplı güvenlik binası, özel kamera güvenlik sistemi, içerisinde çeşitli ağaçlar, oturma bankları ve farklı donatıların yer aldığı dekoratif peyzaj düzenlemesi, havuz, çocuk oyun alanı, otoparklar ve basket sahası gibi yaşam alanları vardır. Site çevre duvarlarla tecrit edilmiştir. Bağımsız bölümün olduğu H blok ise; bodrum+zemin+6 normal katlı bir betonarme binadır. 29 adet 3+1, 1 adet 2+1 daire ve 2 adet asansör bulunmaktadır. Bina girişinde sensörlü otomatik kapı ve özel kilitli posta kutuları vardır. Merdivenler mermer kaplı, merdiven korkulukları muhkem paslanmaz çeliktir. Dairenin ise; giriş çelik kapı olup; salon, 1 adet oda, 1 adet oda, 1 adet ebeveyn banyolu yatak odası, 1 adet mutfak, 1 adet banyo WC, 2 adet balkondan ibarettir. Doğalgaz ve bağlantısı vardır.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADLİYE SARAYI MÜZAYEDE SALONU TORBALI/ İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019
NOT: İİK nun127.md. Gereğince; İşbu satış ilanı, gazetede ve elektronik ortamda yayımlanacağından tapuda adresi olmayanlar ve tüm ilgiler için, tebliğ yerine kaim olacağının bilinmesi gerekmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR