Yazdır

DÜZCE 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

(Toplu Satıştır) İcradan satılık 2 adet taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449913
Şehir : Düzce / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/76 TLMT.
İkinci İhale Tarihi : 20.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 0 TL
İhale Yeri : Düzce Eski Belediye Binası Mezat Salonu - Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri C BlokNo : 234Oda No : 123Merkez / DÜZCE
İlk İhale Tarihi : 24.11.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. DÜZCE (5.) İCRA DAİRESİ

2016/76 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Düzce ili, Merkez İlçesi, Azmimilli Mahallesi 155 ada, 7 parselde kain kat irtifakına göre A Blok 76/1746 arsa paylı 2. kat 6 nolu bağımsız bölüm mesken niteliğinde taşınmazdır. imar durumu; "konut+ticaret alanı" olarak planlanmış, ayrık nizam 3 kat yapılaşmaya izinlidir.Taks:0.40,Kaks:1.30 dur. Taşınmaz; salon, 2 oda,bir ebeveyn banyosu, soyunma odası, mutfak, banyo,(duş) wc, hol ve 1 adet balkonbölümlerinden oluşmakta olup, brüt 126.00 m² dir. Doğalgaz dönüşümü yapılmıştır. Dış kapı çelik, oda, antre ve mutfak tabanları laminant parke, kapılar Amerikan pres, pencereler ahşap görünümlü pvc olarak yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermer, dolaplar lake olarak takılmıştır. Banyo ve tuvalet taban ve yan duvarları seramik kaplanmışvaziyettedir. %1 KDV hariç taşınmazın muhammen bedeli 180.001,08 TL'dir.

-Kaydındaki Şerhler : Alacaklıya ipoteklidir.

-1. Ve 2. İhale Günü Satş Saatleri : 10:00 - 10:05 arası

2 - Düzce ili, Merkez İlçesi, Metek Mahalesi, Lazmahallesi mevkii, 710 parselde kain kat irtifakına göre B Blok 1023/10230 arsa paylı 2. kat 5 nolu bağımsız bölüm dubleks mesken niteliğinde bulunan taşınmaz olup, imarı; "Konut Alanı" olarak planlanmış, ayrık nizam 3 kat yapılaşmaya izinli, Taks:0.40, Kaks:1.30'dur. Alt kat; Salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, hol ve 1 adet balkon, dubleks kat; bir oda, banyo, antre ve teras kısmından oluşmakta olup, (Teras hariç) brüt 130,00m²dir. Doğalgaz dönüşümü yapılmıştır. Dış Kapı çelik, oda tabanları laminant, antre ve mutfak tabanları seramik kaplı, kapılar Amerikan pres, pencereler pvc olarak takılmıştır. Mutfak tezgahı mermer, dolaplar lake olarak takılmıştır. Banyo ve tuvalet taban ve yan duvarları seramik kaplanmış vaziyettedir. %1 KDV hariç taşınmazın muhammen bedeli 162.500,00 TL'dir

Kaydındaki Şerhler : Alacaklıya ipoteklidir.

- 1. Ve 2. İhale Günü Satış Saatleri: 10:10 - 10:15 arası

- 1. Satış Günü: 24/11/2016, 2. Satış Günü: 20/12/2016 (Her iki Taşınmaz için)

Satış Yeri : Düzce Eski Belediye Binası Mezat Salonu - Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri C BlokNo : 234Oda No : 123Merkez / DÜZCE (Her iki Taşınmaz için)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı ilgililerin adresinetebliğegönderilmiş olup;İ.İ.K127. mad. gereğinceiş bu satış ilan; tapuda adresi bulunmayan vetebligat yapılamayan ilgililereilanen tebligatyerinekaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR