İSTANBUL 13. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Topkapı'da 2+1 daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 13. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889162
Şehir : İstanbul / Fatih
Semt-Mahalle : TOPKAPI MAH. / TOPKAPI
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul Adalet Sarayı B2 Blok 4. Kat İstanbul 13. Sulh hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Çağlayan- İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ÖRNEK NO.27

T.C. İSTANBUL 13. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/26 SATIŞ
GAYRıMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI
İSTANBUL 13. SULH HUKUK MAHKEMESİ İZALE-İ ŞUYU SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN :
TAPU KAYDI :İstanbul ili Fatih ilçesi Arpa emini Mahallesi 3009 ada 102 parsel sayılı 317.18 M2 kare yüz ölçümlü Bodrum zemin 2 normal katlı 8 daireli Kargir apartmanın 2. Kat 7 bağımsız bölüm nolu 60/360 arsa paylı daire nitelikli taşınmaz.
İMAR DURUMU :Fatih Belediye başkanlığı İmar ve şehircilik müdürlüğünün 03.11.2017 tarih ve 68638 sayılı yazıları ile Fatih ilçesi topkapı mahallesi 3009 ada 102 parsel sayılı yer İstanbul IV. Numaralı, İstanbul I. Numaralı yenilenme alanları, İstanbul numaralı yenileme alanları kültür varlıklarını koruma bölge kurulunca uygun bulunarak Büyükşehir belediye başkanlığınca 04.12.2012 tarihinde onaylanan Fatih ilçesi (Tarihi Yarım ada ) kentsel, tarihi kentsel arkeolojik, I. Derece arkeolojik sit alanı 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planında 3. Derece koruma bölgesinde konut alanında kalmakta olup H:9.50 Metre irtifa aldığını parselin cephe ölçüsü plan notlarında minimum cephe şartını sağlamadığından yeni yapılaşma halinde komşu parselllerden birisiyle tevhit edilmesi gerektiğinin bildirildiği görülmüştür.
ÖZELLİKLERİ : Bilirkişiler kurulunun ibraz ettikleri 04.05.2018 tarihli raporlarında satışa konu İstanbul ili Fatih ilçesi Topkapı (Arpaemini) mahallesi Piliç çıkmazı sokak no.5'de bodrum+zemin+2 normal katlı B.A.K bitişik nizam olarak inşaa edilmiş en az 45 yıllık asansörsüz apartmanda 2. Kattaki 7 nolu bağımsız bölüm taşınmaz olduğu her katta 2 daire olup toplam 8 bağımsız dairelerin tamamının konut olarak kullanıldığı dış kapısı çelik kapılı konut olarak kullanılmakta olan daire içine girildiğinde antre, 2 oda, 1 salon banyo-WC, mutfak şeklinde yaklaşık 72 cm kare kullanıldığı olduğu arka cephede tavan ve duvarlarının yaklaşık 3.50 metre karelik salona bağlı balkonun ısıcamlı PVC doğramalarla kapatıldığı ısıtma sisteminin doğalgaz olan taşınmaza kombinin, mutafağa bağlı olan yaklaşık 1.50 M2 kapalı balkonda bulunduğu Alüminyum ısıtma petekleri sağlam ve temiz salon ve odaların tamamının laminet parke kaplı olduğu pencerelerin ısıcamlı PVC doğrama iç kapıların amerikan panel kapı banyo-WC taban ve duvarların seramik-fayans kaplı, tavan ve duvar boyalarının genel olarak temiz ve bakımlı olduğu mutfak tezgahı ve dolapların tesisat -armatür ve aksesuarların sağlam ve temiz banyoda klozet, lavabo, banyo dolabı, duşakabin, tesisat ve armatürler sağlam ve temiz olduğu arka bahçede taşınmaza ait kömürlüğün mevcut olduğu söz konusu yerin şehrin en eski yerleşim kültürüne sahip tarihi yarım ada fatih ilçesinin konut + ticaret+hizmet alanlarının birarada bulunduğu topkapı (Arpa emini ) mahalllesinde olup Millet caddesi, vatan caddesi otobüs durakları metro vs'e toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesinde, marmaray, yenikapı iskelesi, e-5 karayolu, kamu kurum ve kuruluşlarına, okul, ibadet yerleri, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri. Dershaneler, çarşı alanları, eğlence merkezleri vs yakın önemli ve yoğun hastanelerin (Çapa, cerrahpaşa, bezmialem vakfı gureba vs) yakınında herhangi bir yerde ulaşım imkanının çok rahat olduğu her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanıldığı bir konumda olduğunun tesbit edildiği görülmüştür.
GAYRİMENKULUN KIYMETİ : Bilirkişiler kurulunun ibraz ettikleri 04.05.2018 tarihli raporlarında satışa konu İstanbul ili Fatih ilçesi Topkapı (Arpaemini) mahallesi Piliç çıkmazı sokak no.5'de bodrum+zemin+2 normal katlı B.A.K bitişik nizam olarak inşaa edilmiş en az 45 yıllık asansörsüz apartmanda 2. Kattaki 7 nolu bağımsız bölüm taşınmazın 27.04.2018 tarihi itibariyle 420.000.00.-TL olduğu tesbit edilmiştir.
SATIŞ ŞARTLARI : Yukarıda tapu kaydı. Genel özellikleri, ve kıymeti belirtilen taşınmazın ihalesi 21.12.2018 Cuma günü saat 11.00. İle 11.10. Saatleri arasında İstanbul Adalet Sarayı B2 Blok 4. Kat İstanbul 13. Sulh hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Çağlayan- İstanbul adresinde yapılacak olup, I. İhale günü Tahmin edilen kıymetin %50'sini ve Rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları Mecmunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa taşınmaz en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile ihalesi yapılmayan taşınmazlar 18.01.2019 Cuma günü aynı yer ve aynı saatte taşınmaz ilanda gösterilen Müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir.
Şu kadarki; Artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %50' sini bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Açık artırmaya elektronik ortamda teklif verme yoluyla başlanır. Elektronik ortamda teklif verme, birinci ihale tarihinden yirmi gün önce başlar, ihalenin tamamlanacağı günden önceki gün sonunda sona erer; ikinci ihalede ise elektronik ortamda teklif verme birinci ihaleden sonraki beşinci gün başlar,ikinci ihalenin tamamlanacağı 18/01/2019 tarihinden önceki gün sonunda sona erer. Elektronik ortamda verilecek teklifler malın muhammen kıymetinin yüzde ellisinden az olamaz; teklif vermeden önce, ihaleye çıkarılan malın muhammen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde teminat gösterilmesi zorunludur. Elektronik ortamda teklif verecekler için Adalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde mevcut e-satış portalı üzerinden Satış Memurluğumuz birim kodu olarak (Birim kodu: 1032570) esas alınması ve mutlaka Memurluğumuz 2018/26 Dosya Numarasının belirtilerek Memurluğumuzun internet emanet hesab numarası : TR890001 5001 5800 7306 773115 nolu hesabımıza yatırılması gerekmektedir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacaklarda yine teminat göstermesi gerekmektedir.(İİK.Md.124/3). Elektronik ortamda teklif verecek gerçek veya tüzel kişiler Teminat Bedellerini yine Adalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinde mevcut e-satış portalı üzerinden tanımlanmış bulunan hesaba yine elektronik ortamda yatıracaklardır. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabına yapılacaktır.
Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İİK. Md. 124/4 gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir.Bahsi geçen Taşınmaz için %1 KDV, Tüm taşınmazlar için ise , ‰ 5,69 D.V.,‰ 20 Tapu Alım Harcı, gayri menkulün tahliye ve teslim masrafları ile yasalarca alıcıya yüklenen her türlü vergi ve giderler alıcıya aittir. Yukarıda Dellaliye, Tapu Satım harcı ve Taşınmazın aynından doğan birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. (Vergi, Harçoran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu ilan tapu kayıtlarında adresi bulunmayan bütün ilgililere tebliğ yerine geçer.
6-Satışa iştirak edenlerin, şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş, taşınmazla ilgili dosyada mevcut her türlü bilgi ve belgeyi görmüş-okumuş biliyor sayılacakları,
Ayrıca Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerinin Gayrimenkul hukuku ile ilgili hakları için 2644 Sayılı Tapu Kanunu hükümleri saklı tutulduğunun bilinerek ihale öncesi ilgililerinin kendi durumlarını bu yasa çerçevesinde değerlendirerek lüzumlu bilgi ve belgeleri temin ettikten sonra ihaleye katılmaları gerektiği, ihale yapılmış olsa dahi bu yasaya aykırılık tespiti halinde her türlü yasal sorumluluk alıcı veya alıcılara ait olacaktır.
Başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 SATIŞ sayılı dosya numarası ile Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR