TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Turhal'da bahçeli üç katlı kargir bina icradan satılıktır

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051190
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : RAY MAH. / TURHAL
: 794
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 16.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/239 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL
İCRA DAİRESİ
2019/239 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Turhal İlçesi, RAY Mahallesinde kain, 794,37 m2 miktarlı,348 Ada, 30 Parselde kayıtlı iş bu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde, "Bahçeli Kargir Ev" vasfı ile kayıtlı bulunmakta olup taşınmaz üzerinde, %30 yıpranma ve nefasetli, 160,00 m2 oturum alanlı, betonarme-karkas yapı tarzında inşa edilmiş, bir zemin kat ve iki normal kat olmak üzere toplam üç katlı, elektrik, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı bulunan, katlarının ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanan, asansörsüz bir ana yapı bulunmaktadır.
İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapının zemin katları dükkan, normal katları ise mesken olarak kullanılmakta olup taşınmaza zemin kattan sonra açık ve kapalı çıkmalar yapılarak ana yapının normal katlarının yapı alanları 180,00 er m2 ye çıkartılmıştır.
İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapıya "Kat İrtifakı" ya da "Kat Mülkiyeti" gibi herhangi bir tesis uygulanmamış ve ana yapı bağımsız bölümlerine ayrılmamıştır. Taşınmaz üzerinde bulunan ana yapının özellikleri ise şu şekildedir:
1)160,00 m2 yapı alanlı Zemin Kat'ın elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmakta olup tespit tarihi itibarı ile "İşyeri" olarak kullanılmaktadır. İş bu kat içerisinde taban kaplamaları seramik, duvar kaplamaları ise alçı üzeri plastik badana kaplamalı olan beş oda, bir banyo, bir kiler ve bir lvb-wc bulunmaktadır. İş bu katın ana giriş kapısı demir, iç kapıları ise ahşap doğramalıdır.
2)180,00 m2 yapı alanlı "Mesken" nitelikli, Birinci Kat'ın elektrik, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı bulunmakta olup ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanmaktadır. İş bu katın ana giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencere doğramaları ise plastik doğramalı olup içerisinde ıslak hacimlerin taban ve duvar kaplamalarının seramik, diğer odalarının ise taban kaplamalarının laminant parke, duvar kaplamalarının ise alçı üzeri plastik badana kaplamalı olduğu, biri mutfak olmak üzere toplam beş oda, bir kiler, bir banyo ile bir lvb-wc bulunmaktadır.
3)180,00 m2 yapı alanlı "Mesken" nitelikli, İkinci Kat'ın elektrik, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı bulunmakta olup ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanmaktadır. İş bu katın ana giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencere doğramaları ise plastik doğramalı olup içerisinde ıslak hacimlerin taban ve duvar kaplamalarının seramik, diğer odalarının ise taban kaplamalarının laminant parke, duvar kaplamalarının ise alçı üzeri plastik badana kaplamalı olduğu, biri mutfak olmak üzere toplam beş oda, bir kiler, bir banyo ile bir lvb-wc bulunmaktadır.
4)İş bu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğünde ait Tapu Kütüğünde, "Bahçeli Kargir Ev" vasfı ile müstakilen kayıtlıdır.
5)İş bu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi Şehir İmar Planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, dört kat (A-4) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Adresi : Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 794,37 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var, İş bu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi Şehir İmar Planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, dört kat (A-4) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR