TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat/Turhal'da 2 katlı kargir ev ve müştemilatı icradan satılıktır

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979475
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : ÇEVLİKLER MAH. / MERKEZKÖYLER
: 2388
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/232 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
277,241 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL İCRA DAİRESİ

2018/232 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kayıtlarında Tokat ili, Turhal ilçesi, Çevlikler mahallesi, 117 ada, 31 parsel numaralı 2.388,00 m2 yüzölçümlü, "Üzerinde İki Katlı Kargir Ev Üç Adet Kargir Ahır İki Adet Kargir Samanlık ve İki Adet Küsbelik Olan Tarla" nitelikli taşınmazdır.
Taşınmaz üzerinde 1 adet iki katlı mesken nitelikli yapı(1.yapı), 1 adet ahır nitelikli yapı (2. yapı), 1 adet ahır ve iş evi nitelikli yapı (3. yapı) 1 adet yarı açık ahır (4.yapı) 1 adet ahır-samanlık nitelikli yapı (5.yapı) ve Samanlık-Depo nitelikli (6.yapı) yapıları bulunduğu görülmüştür.
Taşınmaz üzerinde ev, ahır ve müştemilattan arta kalan kısım üzerinde herhangi bir tarımsal faaliyet yapılmamaktadır. Üzerinde tarımsal ve ekonomik anlamda değeri olan, tarımsal ürün, meyveli ve meyvesiz ağaç bulunmamaktadır.
1.Yapı(Mesken): Zemin +1 normal katlı, kargir yapı tarzında inşa edilmiş, 2 adet mesken nitelikli bağımsız bölümden oluşan yapıdır.
Yapının zemin katı 3 oda, 1 mutfak, banyo,wc lavabo ile oturma odası olarak kullanılan giriş holünden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı demir doğrama, iç kapılar ahşap, pencereler Pvc doğrama, oda zeminleri laminant parke kaplama, duvarlar kum sıva üzeri plastik boyalı olduğu görülmüştür.
Yapının zemin katı 3 oda, 1 mutfak, banyo, wc lavabo, balkon ile oturma odası olarak kullanılabilen giriş holünden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, pencereler Pvc doğrama, oda zeminleri laminant parke kaplama, duvarlar kum sıva üzeri plastik boyalı olduğu görülmüştür.
Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgazlı kombili kalorifer sistemi olup, yapının taban alanı 80,05 m2, toplam yapı alanı 177,08 m2 olarak hesaplanmıştır.
2. Yapı(Ahır): Tek katlı, kiremit örtülü ahşap çatılı, çimento harçlı moloz taş duvarlar ile kargir yapı tarzında inşa edilmiş ahır nitelikli yapı olup, toplam yapı alanı 224,28 m2 olarak hesaplanmıştır.
3. Yapı( Ahır-İş Evi): Tek katlı, Kiremit örtülü ahşap çatılı, moloz taş duvar temeller üzerine yığma tuğla ile kargir yapı tarzında inşa edilmiş olup, yapının doğusunda yaklaşık 31,00m2 lik kısmının iş evi olarak, geriye kalan kısmının ahır olarak kullanıldığı, yapının bir kısım sıva ve boyasının yapılmadığı görülmüştür. Yapının toplam yapı alanı 218,25 m2 olarak hesaplanmıştır.
4. Yapı( Ahır): Tek katlı, trapez sac kaplı ahşap çatılı, ahşap karkas yapı tarzında inşa edilmiş, kuzeyi üç yapıya bitişik, güneyi yaklaşık bir metre yüksekliğinde kargir duvar, doğusu yığma tuğla duvar ve giriş kapısı bulunan yarı açık ahır nitelikli yapıdır. Yapının toplam yapı alanı 144,00 m2 olarak hesaplanmıştır.
5. Yapı( Samanlık/Depo): Tek katlı, kiremit örtülü ahşap çatılı, yığma tuğla ile kargir yapı tarzında inşa edilmiş, sıva ve boyası bulunmayan samanlık-depo olarak kullanıldığı anlaşılan yapı olup, toplam yapı alanı 24,98 m2 olarak hesaplanmıştır.
6. Yapı( Ahır-Samanlık): Tek katlı, kiremit örtülü ahşap çatılı, kargir yapı tarzında inşa edilmiş, doğusunda 37,40 m2lik kısmı samanlık, batısında 105,97 m2 lik kısmı ahır nitelikli olarak kullanılmakta olup, toplam yapı alanı 143,37 m2 olarak hesaplanmıştır.
7. Yapı( İhata Duvar): Taşınmazın parsel sınının bir kısım moloz taş, bir kısmının yığma tuğla ile çevrili olduğu görülmüş olup, ihata duvarın sıva ve harpuşta imalatlarının yapılmadığı görülmüştür. İhata duvar ile yapılan incelemeler sonucunda, toplam ihata duvar yüzey alanı 175,34 m2 olarak hesaplanmıştır.
Taşınmazın imar durumu:
Turhal ilçesi imar planı içerisinde 5 ve 7 metrelik imar yollarına ve A-2 konut alanına isabet ettiği, konut alanına isabet eden kısmının ayrık nizam TAKS:0,40 (taban alan katsayısı), KAKS: 0,80 (katlar alanı katsayısı ), çekme mesafelerinin yoldan en az 5 metre, yan bahçeden en az 3 metredir.
Taşınmazın konumu:
Taşınmaz güneyinde Nehir Sokağa, doğusunda Topçam Sokağa cepheli olup, doğsuunda Tokat Amasya karayoluna yaklaşık 350 metre, güneyinde Gültekin Topçam Caddesine yaklaşık 280 metre, Turhal Belediyesine yaklaşık 1.5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
Taşınmazın zemin değeri ve toplam değeri:
Taşınmazın konumu, özellikleri, niteliği, merkezi noktalara olan uzaklıkları, imar durumu, parselin şekli, yüzölçümü, bulunduğu mevkii ve özellikleri gibi taşınmazın değerine etki eden tüm özellikleri ile ilgili yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda taşınmazın birim m2 zemin değerinin 45,00 TL/m2 olduğu kanatine varılmıştır.
Yüzölçümü : 2.388,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Turhal ilçesi imar planı içerisinde 5 ve 7 metrelik imar yollarına ve A-2 konut alanına isabet ettiği, konut alanına isabet eden kısmının ayrık nizam TAKS:0,40 (taban alan katsayısı), KAKS: 0,80 (katlar alanı katsayısı ), çekme mesafelerinin yoldan en az 5 metre, yan bahçeden en az 3 metredir.
Kıymeti : 277.241,98 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/232 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR