TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Turhal'da 183 m² daire icradan satılıktır

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051308
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / TURHAL
Oda Sayısı : 5+1
: 183
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/260 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
222,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL
İCRA DAİRESİ

2018/260 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Tokat İli, Turhal İlçesi, KAYACIK Mahallesi, Ortahark Mevkii, 1086 Ada, 16 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölüm İş bu taşınmaz cinsi Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde her ne kadar "Arsa" vasfı ile kayıtlı bulunmakta olsa da taşınmaz üzerinde; %10 yıpranma ve nefasetli, betonarme-karkas yapı tarzlarında inşa edilmiş, 354,00 m2 şer oturum alanlı, her katında ikişer daire bulunan, A,B,C ve D blok olmak üzere toplam dört ayrık nizam bloklu, birer bodrum kat, birer zemin kat ve dörder normal katlı birer ana yapı bulunmaktadır.
İş bu yapıların asansör, elektrik ve sıhhi tesisatları bulunmakta olup, blokların dairelerinin ısınma şekilleri merkezi sistem katı yakıt kalorifer ile sağlanmakta, kombi-doğalgaz ise dairelerde sadece sıcak su temini için kullanılmaktadır.
İş bu taşınmaz üzerinde bulunan bloklara bodrum kattan sonra, açık ve kapalı çıkmalar yapılarak blokların her birinin zemin kat ve normal katlarının yapı alanları 366,00 m2 ye yükseltilmiş, bir dairenin yapı alanı bürüt 183, 00 m2, net 148,00 m2 olmuş ve taşınmaz üzerinde bulunan bloklara "Kat İrtifakı" tesis edilerek bloklar bağımsız bölümlerine ayrılmıştır.
Kıymet takdirine esas teşkil eden bağımsız bölüm ve özellikleri şu şekildedir;
1. D- Blok Zemin Kattaki, brüt 183,00 m2, net 148,00 m2 yapı alanlı, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, ısınma şekli merkezi sistem katı yakıt kalorifer ile sağlanmakla birlikte sıcak su temini ise bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanan, asansörlü, doğu-kuzey-batı cepheli, 1/43 arsa paylı, "Mesken" nitelikli, bir (1) bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır.
2. Kıymet takdirine esas keşkil eden iş bu bağımsız bölüm içerisinde, ıslak hacimlerin taban ve duvar kaplamalarının tamamının seramik kaplama, diğer mekanların ise taban kaplamalarının laminant parke kaplama duvar kaplamalarının ise alçı üzeri plastik badana kaplamalı olduğu biri mutfak olmak üzere toplam altı oda, bir kiler, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır.
3. İş bu bağımsız bölümün ana giriş kapısı çelik, tüm iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları ise ısı camlı plastik doğramadan olup bağımsız bölümün mutfak tezgah ve dolabı bulunmaktadır.
4. İş bu bağımsız bölüm Tokat ili, Turhal ilçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Şehit Semih Balaban Caddesi, D-Blok, No: 53/D/1 adresinde bulunmaktadır.
5. İş bu bağımsız bölümünde içerisinde bulunduğu ana gayrimenkul, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat(A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Adresi : Şehit Semih Balaban Caddesi, D-Blok, No: 53/D/1Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 3.323,80 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İş bu bağımsız bölümünde içerisinde bulunduğu ana gayrimenkul, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat(A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 222.000,00 TL
KDV Oranı :5582 sayılı Yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca;KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/260 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR