TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Turhal'da 125 m² daire icradan satılıktır

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038680
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / TURHAL
: 125
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/912 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL İCRA DAİRESİ
2014/912 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İş bu taşınmaz, Tokat İli, Turhal İlçesi, Kayacık Mahallesi, Kıranark Mevkii, 2171 parsel, B blok 6 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz,
1. İş bu taşınmaz, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde, "Altında Bodrumu olan iki adet beş katlı kagir apartman ve Arsası" vasfı ile kayıtlı bulunmakta olup, taşınmaz üzerinde, betonarme-karkas yapı tarzlarında inşa edilmiş, %30 ar yıpranma ve nefasetli, 475,00 m2 şer oturum alanlı, birer bodrum kat, birer zemin kat ve dörder normal katlı, A ve B blok olmak üzere toplam iki bloklu, blokların her birinin zemin ve normal katlarında dörder daire bulunan birer ana yapı bulunmaktadır. İş bu ana yapıların elektrik, sıhhi tesisat, asansör ve kalorifer tesisatları bulunmakla birlikte bloklardaki kimi dairelerin ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanmış, kimi dairelerinin ise daire içi doğalgaz hattı çekilmediği, kombi ve doğalgaz saat bağlantısı yapılmadığı için henüz bireysel kombi-doğalgaz ile ısınması sağlanamamıştır. İş bu taşınmaz üzerinde bulunan bloklara bodrum katlardan sonra açık ve kapalı çıkmalar yapılmak sureti ile blokların her birinin yapı alanı 500,00 er m2 ye çıkarılmış ve bir dairenin yapı alanı 125,00 m2 olmuştur.
2. Kıymet takdirinde esas teşkil eden bağımsız bölüm ise, iş bu parsel üzerinde bulunan yapılardan B blok birinci kattaki, 125,00 m2 yapı alanlı, 15/610 arsa paylı, altı(6) bağımsız bölüm numaralı, batı-kuzey cepheli, "Mesken" nitelikli taşınmazdır. İş bu bağımsız bölümün daire içi doğalgaz tesisatı, kombisi ve doğalgaz saat bağlantısı yapılmadığı için bireysel kombi-doğalgaz ile ısınması sağlanamamıştır.
3. İş bu bağımsız bölüm içerisinde mutfak dolap ve tezgahı bulunan, ana giriş kapısı çelik kapı, tüm iç kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramalı, biri oturmalı mutfak olmak üzere toplam beş oda, bir kiler, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır. İş bu odalardan ıslak hacimlerin taban ve duvar kaplamaları seramik kaplama, diğer mekanlardan ise iki odanın taban kaplamaları laminant parke kaplama, üç odanın taban kaplamaları mineflo kaplama, tüm odaların duvar kaplamaları ise alçı sıva üzeri plastik badana kaplamalıdır.
4. Kıymet takdirine esas teşkil eden iş bu bağımsız bölüm, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde kayıtlı bulunmakta olup bağımsız bölüm Tokat ili, Turhal ilçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Kafkas sokak, Mavi Kent Sitesi, B-Blok, no 18/6 adresinde bulunmaktadır.
5. İş bu bağımsız bölümünde içerisinde bulunduğu ana taşınmaz, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi, şehir planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat (A-5) ve konut alanı olarak gösterilmiştir.
Adresi : Mimar Sinan Mahallesi, Kafkas Sokak, Mavi Kent Sitesi, B-Blok, No 18/6 Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 1.820 m2
Arsa Payı : 15/610
İmar Durumu : Turhal Belediyesi, şehir planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat (A-5) ve konut alanı olarak gösterilmiştir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/912 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR