TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Turhal'da 110 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01055864
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / TURHAL
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 25.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1095 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL
İCRA DAİRESİ
2018/1095 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Turhal İlçesi, KAYACIK Mahallesi, Kıranark Mevkii, 1786 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölüm İlçenin Kayacık mahallesi, Kıranark mevkiinde kain 933,00 m2 miktarlı, 1786 parsel nolu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde "Altı Katlı Kagir Apartman ve Arsası" vasfı ile kayıtlı bulunmakta olup taşınmaz üzerinde, betonarme - karkas yapı tarzında inşa edilmiş, %40 yıpranma ve nefasetli, 400,00 m2 oturum alanlı, bir bodrum kat, bir zemin kat ve dört normal katlı, elektrik, sıhhi tesisat ve kalorifer tesisatı bulunan, ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanan, asansörsüz bir ana yapı bulunmaktadır.
İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapının bodrum katları, sığınak, mesken ve kömürlük, zemin kat ve normal katları ise mesken olarak kullanılmakta olup ana yapının her zemin kat ve normal katlarında dörder daireden toplamda 20 daire bulunmaktadır. İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapıya bodrum kattan sonra açık ve kapalı çıkmalar yapılmak sureti ile ana yapının zemin kat ve normal katlarının yapı alanları 440,00 m2 ye yükseltilmiş ve bir dairenin yapı alanı 110,00 m2 olmuştur. Buna göre kıymet takdirine esas teşkil eden bağımsız bölüm ve özellikleri şu şekildedir:
a) Zemin katta bulunan 110,00 m2 yapı alanlı, 7/145 arsa paylı, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanan, güney-doğu cepheli, bir (1) bağımsız bölüm numaralı, "Mesken" nitelikli taşınmazdır.
b) İş bu bağımsız bölüm içerisinde ıslak hacimlerin taban kaplamalarının tamamı ile duvar kaplamalarının yarısının seramik kaplama, diğer mekanların ise taban kaplamalarının laminant parke kaplama duvar kaplamalarının ise alçı üzeri plastik badana kaplamalı olduğu, biri oturmalı mutfak olmak üzere toplam dört oda, bir kiler, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır.
c) Tespit tarihi itibarı ile kullanıldığı anlaşılan iş bu bağımsız bölümün ana giriş kapısı çelik kapı, tüm iç kapı ve pencere doğramaları ise ahşap doğramadan olup bağımsız bölümün mutfak dolap ve tezgahı bulunmaktadır.
d) Yine iş bu bağımsız bölüme ait ana yapının bodrum katında da 6,60 m2 yapı alanlı, taban kaplamaları düz beton kaplama, duvar kaplamaları ise kum sıvalı, kapı doğramaları ise basit deforme olmuş ahşap doğramalı, bir(1) eklenti numaralı "Kömürlük" nitelikli bir de eklenti bulunmaktadır.
e) İş bu bağımsız bölüm Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde kayıtlı bulunmakta olup ana yapı, Tokat ili, Turhal ilçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Çivril Sokak, No: 26 adresinde bulunmaktadır.
f) İş bu bağımsız bölümünde içerisinde bulunduğu ana gayrimenkul, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içeresinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli; bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat (A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Adresi : Mimar Sinan Mahallesi, Çivril Sokak, No: 26 Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 933,00 m2
Arsa Payı : 145/7
İmar Durumu : Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içeresinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli; bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat (A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İli, Turhal İlçesi, ÇİVRİL Köyü, Ağlamış Mevkii, 267 Ada, 8 Parsel, İlçenin, Çivril köyü, Ağlamış mevkiinde kain 397,10 m2 miktarlı, 267 ada. 8 parsel nolu taşınmazın mahalli bizzat gezilmek sureti ile görüldü. İş bu taşınmaz her ne kadar Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde "Arsa" vasfı ile kayıtlı bulunmakta olsa da taşınmaz üzerinde sırası ile:
a) %20 yıpranma ve nefasetli, betonarme - karkas yapı tarzında inşa edilmiş, bir zemin kat ve bir normal kat olmak üzere toplam iki katlı, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, ısınma şekli soba ile sağlanan "İki Katlı Mesken" nitelikli bir yapı bulunmaktadır. İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapıya "Kat Mülkiyeti" ya da "Kat irtifakı" gibi herhangi bir tesis uygulanmamış ve ana yapı bağımsız bölümlerine ayrılmamıştır.
İş bu yanının 165,00 m2 yapı alanı zemin katı, "Depo-Garaj" olarak kullanılmakta olup iş bu katın ana giriş kapısı demir, pencere doğramaları ise deforme olmuş ahşap doğramalıdır.
İş bu yapının 165,00 m2 yapı alanlı birinci katı "Mesken" olarak kullanılmakta olup iş bu kat içerisinde biri mutfak olmak üzere toplam beş oda, bir geniş antre, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır. İş bu katın ana giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap, pencere doğramaları ise plastik doğramalıdır.
b) 26,00 m2 yapı alanlı, %80 yıpranma ve nefasetli, kagir yapı tarzında inşa edilmiş, tek katlı, betonarme bir tablası bulunmayan ahşap tablalı, dış cephesi sıvasız basit bir "Kiler" müştemilat yapısı bulunmaktadır.
c) İş bu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde kayıtlı bulunmaktadır.
d) Sonuç olarak iş bu taşınmaz üzerinde bir adet "İki Katlı Mesken" ile bir adet tek "Kiler" yapıları bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 397,10 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1095 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR