TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Turhal'da 109 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

TURHAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047069
Şehir : Tokat / Turhal
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / TURHAL
: 109
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TURHAL HAKİMİYET 06.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/116 ESAS
Muhammen Bedeli
:
109,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TURHAL İCRA DAİRESİ
2019/116 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 1. İlçenin, Kayacık Mahallesi, Çevirme Mevkiinde kain, 924,00 m2 miktarlı, 1498 parsel nolu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde, Kagir Apartman vasfı ile kayıtlı bulunmakta olup taşınmaz üzerinde, betonarme-karkas yapı tarzında inşa edilmiş, %40 yıpranma ve nefasetli, 436,00 m2 oturum alanlı, bir bodrum kat, bir zemin kat ve dört normal katlı, elektrik, sıhhi tesisat, asansör ve kalorifer tesisatı bulunan, kimi dairelerinin ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanan kimi dairelerinin ise doğalgaz bağlantısı bulunmayan bir ana yapı bulunmaktadır. İş bu taşınmaz üzerinde bulunan ana yapının bodrum katları, sığınak, kapıcı dairesi ve kazan dairesi, zemin kat ve normal katları ise mesken olarak kullanılmakta olup ana taşınmazın zemin kat ve normal katlarının her birinde, aralarında yarım kat kot farkı bulunan, dörder daireden toplamda yirmi daire bulunmaktadır. Buna göre kıymet takdirine esas teşkil eden bağımsız bölüm ve özellikleri ise şu şekildedir:
a)Birinci katta bulunan, 109,00 m2 yapı alanlı, 25/500 arsa paylı, elektrik, sıhhi tesisat ve katı yakıt kalorifer tesisatı bulunan fakat kazan bağlantısı bulunmadığı için çalışmayan, ayrıca doğalgaz bağlantısı da bulunmayan, beş (5) bağımsız bölüm numaralı, "Mesken" nitelikli taşınmazdır. İş bu bağımsız bölüm tespit edilirken Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğünde bulunan Onaylı Kat Mülkiyeti Mimari Projesi nin zemine aplike edilmesi neticesinde zemin kat ve birinci katlarındaki Mesken nitelikli bağımsız bölüm numaralarının, kat maliklerinin oturma düzenine göre hatalı olduğu anlaşılmıştır. Söz konusu bu çelişkinin giderilebilmesi için kat maliklerinin ilgili Tapu Kadastro Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
b) Birinci kattaki, 109,00 m2 yapı alanlı, 25/500 arsa paylı, Mesken nitelikli, beş (5) bağımsız bölüm numaralı taşınmazın, Kat Mülkiyeti projesinin zemine aplike edilmesi neticesinde, taşınmazın güney-batı cephesine isabet ettiği ve iş bu bağımsız bölümün de ikinci bir şahsın temlik-i tasarrufunda olduğu anlaşılmıştır. Oysa Sabri kızı Telli YURTERİ'nin maliki olduğu dairenin ise, diğer kat maliklerinden ve kendisinden alınan bilgi doğrultusunda taşınmazın birinci katındaki, 109,00 m2 yapı alanlı, 25/500 arsa paylı, Mesken nitelikli, güney-doğu yöndeki, yedi (7) bağımsız bölüm numaralı taşınmaz olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz mahallinde yapılan inceleme neticesinde kat maliklerinin oturma düzeni doğru kabul edilmiş ve bağımsız bölüm numaralarının veriliş şeklinin hatalı olduğu kanaatine varılmıştır. Tespit tarihi itibarı ile tapu kütüğünde kat maliklerinin adına tescilli bulunan bağımsız bölüm numaralarının sabit kalarak, kat maliklerinin oturma düzenine göre yeniden düzeltileceği düşünülerekten kıymet takdiri oturma düzenine göre yapılmıştır.
c)Sabri kızı Telli YURTERİ'nin maliki bulunduğu iş bu beş (5) bağımsız bölüm numaralı taşınmaz içerisinde biri oturmalı mutfak olmak üzere toplam dört oda, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır. İş bu bağımsız bölümün ıslak hacim taban ve duvar kaplamalarının seramik kaplama, diğer mekanların ise taban kaplamalarının cilalı taban tahtası kaplama duvar kaplamalarının ise alçı üzeri plastik badana kaplamalı olduğu anlaşılmıştır.
d)İş bu yapının ana giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğramadan, pencere doğramaları ise ısı camlı plastik doğramadan olup bağımsız bölümün mutfak dolap ve tezgahı bulunmaktadır.
e)İş bu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Mehtap Sokak, Mehtap Evler, A-Blok, No:15/5 adresinde bulunmaktadır.
f)İş bu bağımsız bölümünde içerisinde bulunduğu ana gayrimenkul, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli; bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat (A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Adresi : Mimar Sinan Mahallesi, Mehtap Sokak, Mehtap Evler, A-Blok, No:15/5 Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 924,00 m2
Arsa Payı : 25/500
İmar Durumu : Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli; bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat (A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 109.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İlçenin, Kayacık Mahallesi, Çevirme Mevkiinde kain, 389,00 m2 miktarlı, 1735 parsel nolu taşınmaz Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Tapu Müdürlüğüne ait Tapu Kütüğünde her ne kadar, Kagir İki Katlı Ev ve Arsası vasfı ile kayıtlı bulunmakta olsa da taşınmaz üzerinde bulunan yapı ve müştemilatların özellikleri şu şekildedir:
a)Betonarme-karkas yapı tarzında inşa edilmiş, %30 yıpranma ve nefasetli, 81,00 m2 oturum alanlı, bir zemin kat, bir normal kat ve bir teras katlı, elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz-kalorifer tesisatı bulunan, asansörsüz "Dubleks Mesken" nitelikli bir yapı bulunmaktadır.
b)İş bu taşınmaz üzerinde bulunan dubleks yapıya zemin kattan sonra açık çıkmalar yapılmak sureti ile ana yapının normal kat ve teras katının yapı alanı 95,00 er m2 ye yükseltilmiş ve teras katı ile birlikte ana yapının toplam yapı alanı 271,00 m2 olmuştur.
c)İş bu yapının 81,00 m2 yapı alanlı zemin katında ıslak mekan taban ve duvar kaplamalarının seramik kaplama, diğer mekan taban kaplamalarının cilalı taban tahtası kaplama duvar kaplamalarının ise kum sıva üzeri plastik badana kaplamalı olduğu biri mutfak olmak üzere toplam üç oda, bir kiler ile bir lvb-wc bulunmaktadır. İş bu katın ana giriş kapısı plastik doğramalı, diğer tüm kapı ve pencere doğramaları ise ahşap doğramalı dan olan, iş bu kat içerisinde biri mutfak olmak üzere toplam bulunmaktadır.
d)İş bu yapının 95,00 m2 yapı alanlı, birinci katında, ıslak mekan taban ve duvar kaplamalarının seramik kaplama, diğer mekan taban kaplamalarının cilalı taban tahtası kaplama duvar kaplamalarının ise kum sıva üzeri plastik badana kaplamalı olduğu dört oda, bir banyo bulunmaktadır. İş bu katın tüm kapı ve pencere doğramaları ise ahşap doğramalıdır.
e)İş bu yapının 95,00 m2 yapı alanlı teras katının, 40,00 m2 lik kısmının üstü kapalı yanları açık, 55,00 m2 lik kısmının ise üstü kapalı ve iki odalıdır. İş bu katın betonarme bir tablası bulunmayıp ahşap tablalı olup tüm kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramalıdır.İş bu katın açık olan teras balkonunun taban kaplamaları seramik kaplama, kapalı olan iki odasının ise taban kaplamaları cilalı taban tahtası kaplama duvar kaplamaları ise kum sıva üzeri kireç badana kaplamalıdır.
f)Yine iş bu taşınmaz üzerinde, parselin hemen kuzey istikametinde ve dubleks meskenin arka tarafında, %40 yıpranma ve nefasetli, 11,00 m2 yapı alanlı, kagir yapı tarzında inşa edilmiş, elektrik tesisatı bulunan, tek katlı, betonarme bir tablası olmayan ahşap tablalı, "Depo" nitelikli bir müştemilat bulunmaktadır. İş bu yapının taban kaplamaları düz beton kaplama, duvar kaplamaları ise kum sıva üzeri kireç badana kaplamalı olup yapının kapı ve pencere doğramaları deforme olmuş ahşap doğramalıdır.
g)İş bu taşınmaz, Tokat ili, Turhal ilçesi, Mimar Sinan Mahallesi, Baştopçu Sokak, No:18 adresindedir.
h)Sonuç olarak iş bu taşınmaz üzerinde, bir adet "Dubleks Mesken" ile bir adet "Depo" müştemilat yapısı bulunmaktadır. Kıymet takdiri iş bu taşınmaz üzerinde bulunan tüm yapı ve müştemilatları arsaları dahil şekilde kapsamıştır.
ı)İş bu taşınmaz, Tokat ili, Turhal ilçesi, Turhal Belediyesi hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde kalmakta olup, Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat(A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Adresi : Mimar Sinan Mahallesi, Baştopçu Sokak, No:18 Turhal / TOKAT
Yüzölçümü : 389,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Turhal Belediyesi şehir imar planında yapılaşma şekli, bodrum kat hariç, ayrık nizam, beş kat(A-5) ve konut alanı olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : TURHAL ADALET SARAYININ BAHÇESİNDE BULUNAN ÜSTÜ KAPALI KAMELYANIN ALTI TURHAL/TOKAT

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/116 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR