TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Pazar'da 2 katlı kargir bina ve ahır icradan satılıktır

TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180206
Şehir : Tokat / Pazar
Semt-Mahalle : ERKİLET MAH. / PAZAR

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32121 ESAS
Muhammen Bedeli
:
307,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 11:30
Satış Yeri
:
Müzayede Salonu -- Tokat AdliMüzayede Salonu -- Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Katyesi Eski Bina Giriş Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT
3. İCRA DAİRESİ
2019/32121 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; Tokat İli, Pazar İlçesi, Erkilet Mahallesi, Yüntepe Mevki, 209 ada, 5 parsel numaralı, 960,23 m2 yüzölçümlü, İki Katlı Betonarme Kargir Bina ve Arsası nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde mesken nitelikli ve ahır nitelikli 2 yapı bulunduğu görülmüş olup, Mesken nitelikli yapı, zemin + 1 normal katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, zemin katı garaj depo iş evi olarak kullanılan, 1. Normal katı mesken olarak kullanılan yapı olup, zemin kat giriş kapısı demir doğrama pencereler tek cam ahşap doğrama, 1. Normal kat pencereleri ısı camlı Pvc doğrama olduğu görülmüş olup, yapının taban alanı 110 m2 , toplam yapı alanı 242 m2 olarak hesaplanmıştır. Ahır nitelikli yapı, tek katlı, trapez sac kaplı çatılı, çelik karkas yapı tarzında inşa edilmiş, doğu batı ve güney cephesi kısmen kapalı, kuzey cephesi açık, yarı açık ahır niteliğinde yapı olup, toplam yapı alanı 340 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz, kuzeyinde Tokat - Pazar karayoluna cepheli olup, güneybatısında Pazar Belediyesine yaklaşık 2,7 kilometre, Pazar Kaymakamlığına 2,5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Taşınmaz kaydında herhangi bir beyan bulunmamaktadır. Taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında olduğu gibidir. Taşınmazın TAM hissesi satılmaktadır.
Kıymeti : 307.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Müzayede Salonu -- Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32121 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 24/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR