TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113032
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TOKAT 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32974 ESAS
Muhammen Bedeli
:
203,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Tokat İcra Dairesi Müzayede Salonu -Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 3. İCRA DAİRESİ
2019/32974 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; Tokat İli, Merkez İlçesi, Karşıyaka Mahallesi, 457 Ada / 204 Parsel numaralı, 1.923,00 m2 yüzölçümlü, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan A Blok yapının, Zemin kat, 32/1122 arsa paylı, Mesken nitelikli, kömürlük (3 Kömürlük) eklentili, 3 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Esentepe Mahallesi Fatih Caddesi 3. Sokak Altungül Apartmanı A blok No: 16 Merkez/TOKAT adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın içinde bulunduğu yapı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, asansörü bulunmayan, dış cephe ısı yalıtımı ve doğalgaz tesisatı bulunan yapı olup, apartman girişi bodrum kattan sağlanmaktadır. Taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc+lavabo, kiler ve 2 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapı, pencereler ısı camlı Pvc doğrama olup, taşınmazın 1 balkonunun pvc doğrama ile kapatıldığı, 1 balkonun cam balkon sistemi yapılmış olduğu görülmüştür. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgazlı kombili kat kalorifer sistemi olup, net kullanım alanı 100 m2 , bürüt yapı alanı 133 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu 457 ada 204 parsel numaralı taşınmaz, şehir imar planı içinde, Konut alanında, Ayrık nizam 4 kat olarak planlanmıştır. Taşınmaz kaydında Yönetim Planı beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında belirtildiği gibidir. Taşınmazın TAM hissesi satılmaktadır.
Kıymeti : 203.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Tokat İcra Dairesi Müzayede Salonu -Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32974 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR