TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Merkez'de 127 m² daire icradan satılıktır

TOKAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180129
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : GÜNEŞLİ MAH. / GEYRAS
Oda Sayısı : 4+1
: 127
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Merkezi Sistem

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32835 ESAS
Muhammen Bedeli
:
326,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Müzayede Salonu -- Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT
3. İCRA DAİRESİ
2019/32835 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; Tokat İli, Merkez İlçesi,Güneşli Mahallesi, 2752 ada, 5 parsel numaralı, 3.368,83 m² yüzölçümlü, İki Adet Dört Katlı (A+B Blok) Betonarme Mesken ve Arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan A blok yapının, Zemin kat, 19816/336883 arsa paylı, Mesken nitelikli, 2 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Güneşli Mahallesi Fidanlık Caddesi 1. Sokak A Blok No: 17/D2 Merkez/TOKAT adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın asansörü, dış cephe ısı yalıtımı ve doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. Taşınmaz yapının Zemin katından, kuzey güney ve batı cepheli bağımsız bölümdür.Taşınmaz 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc-lavabo, ebeveyn yatak odasında duş ve 2 balkon bölümlerinden oluşmakta olup, daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapı, duvar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalı, oda zeminleri laminant kaplamadır. Taşınmazın keşif tarihi itibari ile mutfak tezgah ve dolaplarının bulunmadığı, kombisinin bulunmadığı, kalorifer tesisatı ve elektrik tesisatında bir kısım eksik imalatlar bulunduğu görülmüştür. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgazlı kat kalorifer sitemi olup, net kullanım alanı 127,20 m2, bürüt yapı alanı 153,59 m2 olarak hesaplanmıştır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu 2752 ada 5 parsel numaralı taşınmaz, şehir imar planı içinde, konut alanında, E: 0.50 , Yençok: 12.50 olarak planlamış olup, taşınmaz üzerinden enerji nakil hattı geçtiğinden inşaat ruhsatı alırken Çedaş'tan görüş alınması gerekmektedir. Taşınmaz kaydında Yönetim Planı ve Kat Mülkiyetine çevrilmiştir beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında olduğu gibidir. Taşınmazın TAM hissesi satılmaktadır.
Kıymeti : 326.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 12/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Müzayede Salonu -- Tokat Adliyesi Eski Bina Giriş Kat

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32835 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/06/2020

İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR