ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa'da 3+1 daire icradan satılıktır

ERBAA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048485
Şehir : Tokat / Erbaa
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ERBAA
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KELKİT 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
308,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
ERBAA İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERBAA İCRA DAİRESİ
2019/12 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın tapu bilgileri Tokat ili, Erbaa ilçesi, Cumhuriyet Mah. İzzettin çağpar caddesi Mevkii 16 ada 19 nolu parseldir. Parsel üzerinde 4 katlı bina vardır.Taşınmazın adresi şöyledir. Tokat ili, Erbaa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi İzzettin çağpar caddesi Ersoy Apartmanı Bina no:79 Daire kapı no:4’dir. Tokat ili Erbaa ilçesi Cumhuriyet mah. İzzettin çağpar caddesi mevkii, 16 ada, 19 parsel değer alan 420,09 m2 yüzölçümlü, Ana Taşınmazı Kargir Bina ve Arsası niteliğinde olan 20/160 arsa paylı olan 2.Kat 4 bağımsız bölüm nolu mesken niteliğindeki taşınmaz görüldü. 4 bağımsız bölüm numaralı meskenin içerisinde yapılan incelemeler sonucunda 1 adet salon,1 adet mutfak,1 adet balkon,1 adet wc,1 adet banyo, 3 adet yatak odasından oluştuğu görüldü.Salonun ve yatak odalarının taban döşemesi laminanttan diğer mahallerin ise taban döşemesinin seramik döşeme olduğu, İç kapılar Amerikan panel kapı,pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı Çelik kapıdır. Duvarlar sıva üzeri iç cephe silikonlu boyalıdır.Isıtma sistemi Kombilidir. Hissesi Tamdır.
Adresi : Tokat ili, Erbaa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi İzzettin çağpar caddesi Ersoy Apartmanı Bina no:79 Daire kapı no:4’dir
Yüzölçümü : 142 m2
Arsa Payı : 20/160
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında Bitişik nizammaks. 4 kat olarak planlanmış olup Konut+ Ticaret alanı içerisindedir.Taşınmazın şehir merkezine uzaklığı 200 mt dir. Taşınmazın 100 mt yakınında Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu ve 200 mt. uzaklığında Erbaa Belediyesi vardır.Taşınmaz 26 nolu parsele 4,35 m2 tecavüzlüdür. Kıymet takdiri yapılmak istenen taşınmazda, mesken olarak kullanılan binanın 2018 yılı Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı yaklaşık maliyetleri tebliğine göre III sınıf B grubu yapı olup; 1 m2 ‘sinin maliyeti yaklaşık olarak 966,00 TL ‘dir. 2.kat 4 bağımsız bölüm numaralı meskenin maliyete esas brüt alanı;142,00 m2 dir. Yapı yıpranma ve denetimsizlik payı%10’dir.
Kıymeti : 308.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ERBAA İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR