ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Zafer'de 74 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065329
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7007 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2019/7007 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, Tunalı Mahallesi,1432 Ada, 36 Parsel, 310,05 m2 yüzölçümlü Beş katlı betonarme apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde 1.Kat 5 bağımsız bölüm sayılı mesken cinsindeki taşınmazın olduğu bina Betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat 3 normal katlı olarak yapılmıştır. Binada 12 adet bağımsız bölüm mevcut olup bodrum kat otopark olarak düzenlenmiştir. Binada asansör yoktur.Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Borçluya ait 5 nolu bağımsız bölümün bahçe cephelidir. Keşif anında dairenin mesken olarak kullanıldığı görüldü.Belediyeden temin edilen projeye göre dairenin bürüt alanı 74,00m2 dir. Daire salon, 2 adet oda, mutfak, banyo wc ve antreden oluşmaktadır.Odanın birisi aydınlığa bakmaktadır. Dairede odaların zeminlerinin ahşap laminant parke, kaplanmıştır. Banyo ve wc zemin ve duvarları seramik kaplanmıştır. Diğer duvarlar plastik boya yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencerelerinin PVC doğrama yapıldığı görülmüştür. Mutfakta granit tezgah , suntalem dolap, eviye ve eviye bataryasının yapıldığı görülmüştür. Banyoda duş ,klozet ve lavoba yapılmıştır. Bina Çevre şehircilik bakanlığı inşaat m2 bedellerini gösterir cetvelde III. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %10 olduğu görülmüştür. Binanın inşaat ruhsatı 2012 tarihinde tanzim edilmiştir.Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 2315mt, Anadolu Üniversitesine 1430mt mesafede ,çevre yoluna 700 m ve hat boyuna 820 mt ve Gazi Yakup Satar Caddesine 430 mt mesafededir. Mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddelere yakındır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 250,57TL/m2 dir. Taşınmaz imar durumu, şehir merkezine mesafesi emlak vergi değeri, ticari alanlara mesafesi dairenin özellikleri, değer artırıcı merkezlere mesafesi, arz ve talep durumu dikkate alındığında dairenin mevcut hali ile satışa esas değeri 170.000,00 TL (yüzyetmişbinTL) dır.
Adresi : Zafer Mahallesi Akınel Sokak No:7 Yunusemre Apart K:1 D:5 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : Satışa konu dairenin bürüt alanı 74,00 m2 dir.
Arsa Payı : 194/2400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, tapu satım harcı vetaşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7007 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR