ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Zafer'de 192 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948746
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 4+1
: 192
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 18.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8221 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2018/8221 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 9423 Ada, 16 Parsel, TUNALI Mah. 2. kat 6. nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Ana Bina yeni yapım betonarme bina, ortak kullanımlı kapalı otoparkı vardır. Merdivenleri mermer kaplama, Bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, Esenyurt Çevre Bahtiyar sokakları arasındaki köşe bina, Betonarme karkas bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmaz Belediye ,Elektrik ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı Ruhsat Tarihi 11.05.2018 dir .Son katta 4 daire vardır.
Dubleks Daire onaylı projesine göre toplam brüt alanı 192,50 m2 (Net alanı 163,62 m2) olup , Esenyurt-Çevre sokaklarına bakan köşedeki son kattaki dubleks dairedir. Kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Salon+4 oda+antre+mutfak+banyo+ebeveyn banyosu+wc+iç merdiven+ hol+ balkon+ teras dan ibarettir. Güney-doğu cepheli olup , önü açıktır. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. Salon ve odaların tabanı laminant parke, ıslak zeminlerde ise tabanlar seramik , iç merdiven betonarme üzeri mermer kaplıdır. Banyo ve wc de duvarlar komple renkli fayans ile kaplıdır.Mutfakta : alt+üst kaplama dolap +mermer tezgah+çelik evye + tezgah üstü fayans + 3 lü fırın seti +doğalgaz hattı + kombi vardır. Petekler panel radyatördür. Banyoda: duşakabin+klozet + lavabo +duş bataryası , Ebeveyn banyoda : duşakabin+lavabo+ duş bataryası vardır. Bakımlı dairedir.
Adresi : Zafer Mah. Esenyurt SK. No :29 ,Savuranapt. Kat :2,D :6 Tepebaşı Eskişehir
Yüzölçümü : 286 m2
Arsa Payı : 25/143
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama İmar Planına göre bitişik nizam üçkat mesken alanına isabet etmektedir
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8221 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR