ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Tepebaşı Zafer Mahallesi'nde 116 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093548
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 09:30
Satış Yeri
:
Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Arifiye mahallesi Müftülük sk. No: 1 1. Kat. 32 Numaralı oda -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/21 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 1386 Ada, 57 Parsel, TUNALI Mahalle, -/DÖRDÜNCÜ/A (Bağ. Böl. No:14) Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın keşif anında kapısı kilitli olduğundan dosya içindeki belgeler, bilgiler ve projeye göre değerlendirme yapılmıştır. Bina betonarme karkas sistemde zemin dâhil 8 katlı olarak yapılmıştır.Zemin katlar iş yeri diğer katlar mesken olarak projelendirilmiştir. Binada asansör mevcuttur.Mesken salon 3 adet oda, mutfak, banyo, wc antre ve balkondan oluşmaktadır.Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Daire Kalorifer ile ısıtılmaktadır. Daire yaklaşık 116,00m2 alana sahiptir. Elektrik ve suyu vardır. Daire III. Sınıf B grubu yapı sınıfında olup yaşı ve engel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %20 olduğu kanaati bildirilmiştir. Taşınmaz Eskişehir merkeze (valiliğe) yaklaşık kuş uçuşu 2265 mt mesafede,olup Çevre yoluna 770mt mesafededir.Anadolu üniversitesine 2,00km mesafede bulunmaktadır. Ticari bölgede ve mahallenin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu cadde üzerindedir.Tramvay güzergâhına yakındır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın girişinin olduğu cibali sokağın emlak vergisine esas asgari birim bedeli 2019 yılı itibarı ile 289,73 TL/m2 dir. Ancak binanın cephesinin olduğu Gazi yakup satar caddesinin 2019 yılı itibarı ile emlak vergi değeri ise 1845,77TL/m2 dir. Ulaşımı kolay olan bir bölgededir.
Adresi : Zafer Mahallesi Cibali Sokak No 30/14 Adresinde Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : Bağımsız bölüm 116,00 m2, Arsa Payı : 4832/277840
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 8, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 8 kat ve 4 kat mesken alanına isabet etmektedir. Ticaret bölgesidir.
Kıymeti : 220.000,00 TL,KDV Oranı : %1,Kaydındaki Şerhler : Yok.
1. Satış Günü : 27/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası, 2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri: Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Arifiye mahallesi Müftülük sk. No: 1 1. Kat. 32 Numaralı oda -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışardan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, Mahkeme aşamasında ve satış aşamasında önceki tebligatların davalı ÜMİT KUTLU'ya ilanen yapıldığı göz önünde bulundurularak ilanın ÜMİT KUTLU yönünden ilanen tebligat yerine geçerli olacağı ve son ilan tarihinden itibaren 7 gün sonra tebliğ edilmiş sayılacağı ilan olunur.21/11/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR