ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Tepebaşı/Yeşiltepe'de tek katlı yığma bina ve müştemilatları mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092349
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : YEŞİLTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
: 96
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Arifiye mahallesi müftülük sakak No:4 kat 1 32 numaralı oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 7011 Ada, 7 Parsel, YEŞİLTEPE Mahalle, Satışa konu taşınmazın tapuda arsa olarak gözüktüğünü ancak keşif anında arsa üzerinde tek katlı mesken olarak kullanılan bina ve müştemilatının olduğu görülmüştür. Binanın kapısının kilitli olması nedeni ile içine girilemedi ve dışarıdan inceleme yapılarak değerleme yapılmıştır.Bina ların toplam alanı (müştemilatlarla birlikte) 80m2 olup binalar yığma tarzda yapılmıştır. Ahşap oturtma çatılı ve çatı üzerileri kiremit kaplıdır. Meskenin kapıları ahşap doğrama ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Bina giriş kapısı demir doğrama yapılmıştır. Binada doğalgaz bağlantısının olduğu görülmüştür. Taşınmaz Eskişehir merkeze (valiliğe) yaklaşık kuş uçuşu 3715 mt mesafede, Anadolu üniversitesine 900mt mesafede, teknik üniversiteye 2800mt mesafede bulunmaktadır. Sivil havaalanına yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokağın emlak vergisine esas asgari bedeli 2019 yılı itibarı ile 168,91 TL/m2 dir. Ulaşımı kolay olan bir bölgededir.
Adresi: Yeşiltepe Mahallesi Özipek Sokak No 8 AdresindeTepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 96,00 m2 ,Arsa Payı : TAM, İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 70.000,00 TL, KDV Oranı : %18, Kaydındaki Şerhler : YOK
1. Satış Günü: 17/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası,2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Arifiye mahallesi müftülük sakak No:4 kat 1 32 numaralı oda
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışarıdan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR