ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Yenibağlar'da 95 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027069
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : YENİBAĞLAR MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 22.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2731 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2017/2731 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 2926(2376 eski) Ada, 6 (271 eski) Parsel, ESKİBAĞLAR Mah., Sarısu Mevkii, 6. Blok, 2. kat 55 nolu b.b. Nolu Taşınmazın yer aldığı site 12 bloktan oluşmakta, Her blok beş katlı, toplam 10 daire var. Bodrum kat, zemin kat ve 4 normal katlı olarak betonarme karkas sistemde yapılmış. Her katta iki daire var. Bina batı-doğu cepheli, Bina giriş kapısı ferforje demir doğrama. Bina giriş sahanlığı zemini ve merdiven basamakları, mozaik kaplama, duvarları plastik boyalı.. Merdiven korkulukları demir doğrama. Daire giriş kapısı çelik kapı.. Doğal gaz kalorifer sistemi ile ısıtılmakta. Daire yaklaşık 95,00 m² brüt alana sahiptir. Yapı ruhsat 11.10.1984 tarihlidir. Daire salon, 3 adet oda, antre, mutfak, banyo, WC ve balkondan oluşmakta. Salon ve bir odanın zemini ahşap parke, diğer odaların zemini marley kaplı.. Islak zeminler, mutfak ve antre seramik kaplanmış. Dairede duvarlar alçı sıva üzeri plastik boya yapılmış. Daire kapıları ahşap panel kapı, pencereleri PVC doğrama, ısıcam yapılmış.. Mutfakta granit tezgâh, tezgâh altında ve üzerinde dolaplar yapılmış eviye ve eviye bataryası takılmış. Banyo - WC duvarları seramik kaplanmış, banyoda klozet, duş kabini ve lavabo ile banyo bataryası mevcut.Mesken kaloriferli olup doğal gaz sistemle ısıtılmakta. Meskenin elektrik ve suyu mevcut.Bina Çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat maliyetleri cetvelinde III. Sınıf B grubu yapı sınıfında. Bina 1984 yılında ruhsat almış olup yıpranma oranı % 32'dir.
Adresi : Yenibağlar Mahallesi, Aygen Sokak, 6. Blok, No:2 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 6.075 m2
Arsa Payı : 1/120
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bağımsız bölümün bulunduğu arsa, 1/1000 ölçekli imar planında, blok nizam 5 kat konut yerleşme alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2731 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR