ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Yenibağlar'da 68 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978708
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : YENİBAĞLAR MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 1+1
: 68
Bina Yaşı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/14762 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2015/14762 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 501 Ada, 35 Parsel, ESKİBAĞLAR Mahalle/Köy, 2. kat, 18 nolu dubleks mesken Nolu Bağımsız Bölüm Ana Yapının Özellikleri : Yığma Kargir Bina olarak inşa edilip, Bodrum+ Zemin+2 Normal ve çatı katından oluşmakta, .Bina giriş ve kat holleri döşemesi,merdiven basamak ve sahanlıkları traverten mermer kaplama,ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama, Dış cephe, dekoratif sıva üstü akrilik esaslı boya ile boyalı, Asansörlüdür. III. Sınıf B grubu yapı sınıfında .Fiili Yıpranma oranı ise% 6 (0-3 yaş arası)dır.
Meskenin Özellikleri :2.katta yaşama alanı içerisinde mutfak nişi ve (Banyo-Wc),Üst katta ise yaşama alanı ve (Banyo-Wc) mevcuttur.Toplam Brüt alanı 68,00 m² (37.00 m² + 31.00 m²) olup, ayrıca 17.51 m² müşterek mülkiyete tabi ortak alanı vardır. Ruhsat Tarihi 24 Temmuz 2014,994 sayılıdır. Meskene giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap esaslıdır.Pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve duvarlar saten alçı üstü saten boya ile boyalıdır.Mutfak nişinde,tezgah altı-üstü ahşap esalı dolap,lavabo ve bataryası mevcuttur.Banyo-Wcler de; Duşakabin, Duş bataryası, dolaplı ayaklı lavabo ve bataryası,Klozet mevcut olup,zemin seramik,duvarlar fayans kaplamadır. Arka cephede olup,doğu cephelidir. Isınma, doğalgaz kombi sistemli olup, kalorifer panel radyatördür. Belediye + Oepsaş ve Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Yenibağlar Mahallesi, Sevingil Sokak. No: 4/18 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 259,38 m2
Arsa Payı : 5786/69168
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Uygulama İmar Planına göre Bitişik Nizam Üç(B-3) kat Kargir Konut sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/14762 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR