ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Sütlüce'de avlulu kargir ev icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941875
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : SÜTLÜCE MAH. / YEŞİLTEPE
: 148
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2018/9278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri TAŞINMAZIN Özellikleri Eskişehir ili , Tepebaşı ilçesi , Sütlüce mahallesi , 14616 ada , 3 parsel , yüzölçümü 148,34 m2 , Avlulu Kargir Ev , Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.Adres : Sütlüce mahallesi , Gülün sokak , No : 80
İmar Durumu: İmar Planına göre bitişik nizam üç kat mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz Gülün sokak üzerinde olup , batı cepheli , tek katlı basit ve bahçeli kargir binadır. Meskun mahal içindedir. Taşınmaz kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Mevcut haliyle Belediyenin , Esgaz'ın ve de Oepsaş nin hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bina kombi ile ısıtılmaktadır. Yakın çevresinde Eğitimciler ve Uluzafer caddeleri , Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu , TEİ Alparslan İ.Ö.O. , B-3 katlı yeni yapım betonarme ve B-1 katlı eski yapım basit binalar bulunmaktadır. 2018 yılı asgari arsa birim değeri 312,84 TL / m2 dir. Mevcut bina III. Sınıf , A grubu yapı sınıfında yapılmış olup , yıpranma oranı % 32 dir. Şehir merkezi Vilayet Meydanına kuş uçumu yaklaşık 2.975 mt. ve ulaşımın yapıldığı Uluzafer caddesine yaklaşık 106 mt. , Eğitimciler caddesine 179 mt. mesafededir.Mevcut Bina ; Brüt alanı yaklaşık 62,00 m2 bina + 13,00 m2 müştemilatı olup, binanın giriş kapısı demir doğrama , iç kapılar ahşap , pencereleri pvc ( demir korkuluklu ) doğramadır. Binanın dış ve iç duvarlarının boyalı olduğu, mesken olarak kullanılacak konumda olduğu görülmüştür. Binanın ön yüzü batı cephelidir. Yürürlülükteki deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmamıştır.
Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , İmar durumu , ana yollara ve okullara olan yakın mesafesi , şehir merkezine , resmi kurumlara, ticaret bölgelerine belirli mesafede ve bahçeli müstakil bina oluşu , çevre yoluna olan yakın mesafesi v.s. gibi avantaj ve dezavantaj durumlarını bir bütün olarak değerlendirdiğimizde ve de piyasa alım-satım rayiçleri de dikkate alındığında Taşınmazın keşif tarihindeki Piyasa Pazar Değeri 130.000,00 TL. dir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanından ilgililere tebligat çıkarılmış olup, tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebligat yerine kaim olacağı,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

8- İ.İ.K. 127. Ve tebligat kanunun 28. Maddesi gereğince kendisine daha önce ödeme emri, taşınmaz kıymet takdir raporu ilanen tebliğ olunan Halit oğlu 30/01/1979 doğumlu 317******72 TCKN' lu borçlu Yasin EROL 'a iş bu satış ilanı ilanen tebliğ olunur.29/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR