ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Sütlüce'de 72 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035386
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : SÜTLÜCE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6148 ESAS
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/6148 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi , Esentepe mahallesi , 10754 ada, 1 parsel, yüzölçümü 825,16 m2 , Niteliği iki adet dörder katlı betonarme apartman ve arsası, Blok: B, Kat : 1, BB No : 7, arsa payı: 10/ 288, Mesken. Yaylaçıkmazı sokak (genişliği 6 mt.) , önü açık değil ve batı ön cepheli betonarme binadır. Yaklaşık 1-2 yıllık yeni yapım binadır. Asansörlü , ortak kullanımlı kapalı otoparklı ve merdivenleri mermer kaplamadır. Bu katta 4 adet daire vardır. Betonarme karkas bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfına girmektedir. 2019 yılı asgari Arsa emlak birim değeri 233,30 TL/ m2 ve Bina yapım birim değeri 1.210,00 TL / m2 dir. Taşınmaz Belediye , Elektrik ve doğal gaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında Eğitimciler ve Uluzafer caddeleri , Ziya Gökalp İ.Ö.O. Ulu Zafer camii , B – 3 katlı yeni yapım betonarme binalar , çeşitli iş yerleri ve dükkanlar vardır. Ulaşım olarak yakınındaki caddelerden geçen Belediye Halk Otobüsleri ve dolmuş minibüsleri ile kolayca yapılmaktadır. Şehir merkezi Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 3.456 mt. Eğitimciler caddesine 77 m. mesafededir. Yapı Ruhsatı 08.02.2017 ve Yapı Kullanması 01.06.2018 tarihlidir. Dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Bakımlı binadır.Bina bodrum+zemin+ 2 normal kat +çatı katı olarak yapılmıştır. DAİRE ; Borçlunun oğlu tarafından mesken olarak kullanılan daire , onaylı projesine göre Net alanı yaklaşık 72,50 m2 dir. Salon+Antre + 2 oda (1 oda salona bakıyor)+ mutfak+banyo+ wc + balkon , Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Islak zeminler seramik ve salon+odalar ise laminant parke ile ve Banyoda duvarlar komple renkli fayans ile kaplıdır. Banyoda : dolaplı lavabo+klozet+duşakabin+duş bataryası, Mutfakta: alt-üst kaplama ahşap dolap + granit tezgah + çelik evye- + tezgah üstü fayans + doğal gaz hattı +kombi vardır.
Adresi : Sütlüce mah 2 yayla çıkmazı sk B blk N:4 K:1 D:7
Yüzölçümü : net alanı 72,50 m2
Arsa Payı : 10/288
İmar Durumu : Uygulama imar planına göre bitişik nizam 3 kat mesken alınana isabet etmektedir.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17 maddesi gereğince KDV'den muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6148 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR