ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Sütlüce'de 40 m2 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963652
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : SÜTLÜCE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 1+1
: 40
Bulunduğu Kat : 1
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/177 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2018/177 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İİK 127. mad. gereğince tapuda adresi bulunmayan mernis adresi tespit edilemeyen ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında gazete ilanının tebligat yerine kaim olmasına Eskişehir İl,binada 1. Kat 5 nolu bağımsız bölümdür.Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Sütlüce Mahallesi 14597 ada 3 parselde kayıtlı binada 1795/29705 arsa paylı 1. Kat 5 nolu meskendir. Taşınmazın tapuda ipotek veren adına kayıtlıdır. Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil görmüştür. Bağımsız bölümün olduğu bina betonarme karkas sistemde bodrum, zemin ve 2 normal katlı olarak yapılmıştır. Binada bodrum kat ortak alan olup otopark olarak yapılmıştır. Zemin katta 3 adet, 1. Katta 3 adet ve 2. Katta 2 adet olmak üzere toplamda 8 adet daire mevcuttur. Binada asansör yapılmamıştır. Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır.Bina dış cephesi kalaterasit esaslı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Meskenin nitelikli taşınmazın keşif anında boş olduğu ve kullanılmadığı görülmüştür.Mesken Narçiçeği Sokak cephelidir. Mesken 2 adet oda, banyo ve antre mahallerinden oluşmaktadır. Antrede suntalem dolap, mermerit tezgâh yapılmak sureti ile mutfak nişi oluşturulmuştur.Ancak dairede eviye bataryasının takılmadığı, mutfak pis su giderinin onarımı ve dolapların onarımı gerekmektedir. Ayrıca mutfak dolapları üzerine su sızması nedeni ile dolap ve duvarlarda lekeler oluşmuştur.Dairenin kombisinin takılmadığı, doğalgaz sayacının olmadığı görülmüştür. Dairede odaların zemini ahşap laminant parke yapılmış olup, ıslak zeminler seramik kaplanmıştır.Banyo duvarları seramik kaplanmış olup diğer duvarlar alçı sıva üzeri plastik esaslı malzeme ile boyanmıştır.Banyoda duş, klozet ve lavabo yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı diğer kapıları ahşap panel kapı ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Mesken kalorifer ile ısıtılmaktadır, elektrik ve suyu mevcuttur.Taşınmaz çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan inşaat maliyetleri cetveline göre III. SINIF B gurubu yapılardandır.Yapının yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %6 olabileceği kanaatindeyiz.Binanın inşaat ruhsatının 2012 yılında alındığı ancak tapuda kat mülkiyetinin tesis edilmediği tapu kaydından anlaşılmaktadır.Taşınmaz şehir merkezine(valiliğe ) kuş uçuşu 3255 m mesafededir.Anadolu üniversitesi yerleşkesine 810 mt mesafededir. Eğitimciler caddesine 85 m mesafede ve çevre yoluna 695 m mesafede bulunmaktadır. Mahallenin ve şehrin ticari alanlarına yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Bağımsız bölümün üniversite bölgesinde olması nedeni ile genellikle öğrencilerin tercih ettiği bir bölgededir.. Ticaret alanıdır.
Taşınmazın bulunduğu sokağın 2018 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 228,75 TL/m2 dir. Taşınmazın konumu, ticari alanlara ve şehir merkezine mesafesi, alanı, piyasadaki arz talep dengesi, emsal satış ilanları dikkate alındığında serbest piyasada değerinin 85.000,00TL (seksenbeşbinTL) olabileceği bilirkişilerce takdir edilmiştir.
Adresi : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe,Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Sütlüce Mahallesi Narçiçeği Sokak no 4 adresinde (ecrin apartmanı)
Yüzölçümü : . Daire brüt 40,00 m2 alana sahiptir. Ortak alanlardan gelen pay ile toplam 52,62 m2 olmaktadır.
Arsa Payı : 1795/29705 arsa paylı
İmar Durumu : Kıymet takdiri yapılan 14597 ada 3 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidatları gibidir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR