ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Şirintepe'de 117 m² 4+1 dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01085160
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 117
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 22.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7939 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2018/7939 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı ;Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Şirintepe mahallesi 15151 ada 19 parselde kayıtlı 320/ 1600 arsa paylı 3.kat 8 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 219,04m2 dir. Bağımsız bölümün tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Taşınmazın özellikleri;Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katlı olarak yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur Bodrum kat otopark olarak düzenlenmiştir. Binada katlara çıkış merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Kıymet takdir yapılan 8 nolu bağımsız bölüm bina giriş yönünde sağ tarafta olup örme sokak ve arka bahçe cephelidir. Kuzey güney cephelidir. Daire dubleks olup alt katta (3.kat) projeye göre salon 2 adet oda ,mutfak ve wc mevcuttur. Üst kata (çatı katına) betonarme merdiven ile çıkılmaktadır.Üst katta 2 adet oda ve banyo mevcuttur. Daire brüt 161,00m2 dir. Net kullanım alanı ise 117,56 m2 dir. Bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Mutfakta granit tezgah,suntalem dolaplar, eviye ve bataryası mevcuttur. Banyoda duş , klozet ve lavoba mevcuttur.Dairede salon ve odaların zemini ahşap laminant parke kaplanmıştır.Islak zeminler ,banyo duvarları seramik kaplanmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı ,diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama yapılmıştır.Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Binanın inşaat ruhsatı 2013 yılında alınmıştır. Binada yapı kullanım izin belgesi alınmamıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 6 olduğu kanaatine varılmıştır.
Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;
Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 4050 mt mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Anadolu ünüversitesi yerleşkesine 950mt, tramvay güzergahının geçtiği ismet inönü caddesine 400mt mesafededir.Şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bölge genellile öğrenci kitlesine hitap etmektedir.
Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 297,56TL/m2 dir.
Taşınmazın kıymeti:Taşınmaz imar durumu, şehir merkezine mesafesi emlak vergi değeri emsal incelemesi sonucu bölgede ortalama daire birim bedellerinin 1.786,56TL/m2 olması dairelerin dava konusu daireye göre dezavantajlı durumda olması kıymet takdiri yapılan dairenin yaşı ve özellikleri, ilimizdeki inşaat söktörünün durumu , arz ve talepler dikkate alındığında serbest piyasada taşınmazın birim değerinin 1.900,00TL/m2 olabileceği ve Dairenin değerinin 300.000,00TL olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Şirintepe mahallesi Örme sokak no 45 adresinde bulunan binada 3. Kat 8 nolu bağımsız bölümdür.
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planlında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı ;Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Şirintepe mahallesi 15151 ada 19 parselde kayıtlı 320/ 1600 arsa paylı 3.kat 7 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 219,04m2 dir. Bağımsız bölümün tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
Taşınmazın özellikleri;Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katlı olarak yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur Bodrum kat otopark olarak düzenlenmiştir. Binada katlara çıkış merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Kıymet takdir yapılan 7 nolu bağımsız bölüm bina giriş yönünde sol tarafta olup örme sokak ve arka bahçe cephelidir. Kuzey güney cephelidir. Daire dubleks olup alt kat (3.kat) projeye göre salon 2 adet oda ,mutfak ve wc mevcuttur. Üst kata (çatı katına) betonarme merdiven ile çıkılmaktadır.Üst katta 2 adet oda ve banyo mevcuttur. Daire bürüt 163,00m2 dir. Net kullanım alanı ise 120,27m2 dir. Bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Ancak kapısı kilitli olduğundan içerisi görülememiştir. Daire karşı komşusu dairelerin aynı olduğunu ve değişik bir durumun olmadığını beyan etmiş olup bu nedenle benzer daireye göre Mutfakta granit tezgah, suntalem dolaplar, eviye ve bataryası banyoda duş , kozet ve lavoba olduğu, salon ve odaların zemini ahşap laminant parke , Islak zeminler ,banyo duvarları seramik kaplı olduğu anlaşılmıştır.Daire giriş kapısıçelik kapı ,diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama yapılmıştır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Binanın inşaat ruhsatı 2013 yılında alınmıştır. Binada yapı kullanım izin belgesi alınmamıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 6 olduğu kanaatine varılmıştır.
Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 4050mt mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Anadolu ünüversitesi yerleşkesine 950 mt, tramvay güzergahının geçtiği ismet inönü caddesine 400mt mesafededir. Şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bölge genellile öğrenci kitlesine hitap etmektedir.
Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 297,56TL/m2 dir.
Taşınmazın kıymeti:Taşınmaz imar durumu, şehir merkezine mesafesi emlak vergi değeri emsal incelemesi sonucu bölgede ortalama daire birim bedellerinin 1.786,56TL/m2 olması dairelerin dava konusu daireye göre dezavantajlı durumda olması kıymet takdiri yapılan dairenin yaşı ve özellikleri, ilimizdeki inşaat söktörünün durumu , arz ve talepler dikkate alındığında serbest piyasada taşınmazın birim değerinin 1.900,00TL/m2 olabileceğive Dairenin değerinin 310.000,00TL olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi :Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Şirintepe mahallesi Örmesokak no 45 adresinde bulunan binada 3. Kat 7 nolu bağımsız bölümdür.
İmar Durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planlında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:25 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:25 - 10:35 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı ;Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Eskibağlar Mahallesi 3652 ada 5 parselde kayıtlı binada 74/4800 arsa paylı A blok 1. Kat 3 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmazın tapuda tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 1080,26 m2dir.
Taşınmazın özellikleri; Kıymet takdiri yapılan taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu bina betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Binada asansör mevcuttur.Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Bina Eti Caddesi üzerinde ancak daireler giriş kapısı binanın arka cephesinden verilmiştir.
Meskenin keşif anında kiracı tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. Mesken 2 adet oda, odaların arasında mutfak, antre ve banyodan oluşmaktadır. Keşif anında dairenin kapısı kilitli olduğundan içeri girilememiş ve proje üzerinden yapılan değerlendirmede Odaların zemini ahşap laminant parke, ıslak zeminlerin seramik olduğu,Kapıların ahşap Amerikan panel kapı, pencerelerin PVC doğrama olduğu,banyo duvarlarının seramik kaplı olup diğer duvarlar sıva üzeri plastik boya olduğu anlaşılmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı Mutfakta tezgâh , dolaplar, eviye ve eviye bataryası , banyoda duş ve kabini, klozet ve lavoba olduğu anlaşılmaktadır.Mesken kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur.Dairenin bürüt alanı 46,21m2 ve net kullanım alanının 30,15m2 alanlı olduğu görülmüştür. Bina çevre ve şehircilik bakanlığı inşaat maliyetleri cetvelinde III. Sınıf B gurubu yapılardandır. Yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranı %10dir.
Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 1970mt mesafededir. Anadolu üniversitesin 470,00mt mesafededir.Bağımsız bölüm Tepebaşı belediyesine, Es park AVM ye oteller bölgesine, tramvay güzergahına çok yakın mesafededir.Şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere yakındır.Ulaşım toplu taşın araçları ile sağlanmaktadır.Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır.
Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu eti caddesinin 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 2.323,62 TL/m2 dir.
Taşınmazın kıymeti: Bağımsız bölümün bulunduğu konumu, özellikleri, imar durumu, ticari alanlara mesafesi, ilimizdeki inşaat sektörünün durumu, arz talep durumu ve diğer özellikleri ile binanın yıpranması dikkate alınarak serbest piyasada değerinin 140.000,00TL (yüzkırkbinTL) olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Yenibağlar Mahallesi Eti caddesi no 15 adresinde bulunan binada A blok 1. kat3 nolu bağımsız bölümdür.(Mesken)
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli imar planında ayrık nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Mevcut tapu kaydındaki gibidtir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı ;Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Eskibağlar Mahallesi 2124 ada 39 parselde kayıtlı binada 49/945 arsa paylı 1. Kat 7 nolu bağımsız bölümdür.
Bağımsız bölümün olduğu binanın toplam arsa alanı 240,00m2 olup bağımsız bölümün tapuda tam hissesi Göksel Proje Mimarlık yapı san. Ve tic.ltd.şti.adına kayıtlıdır. Taşınmaz tapuda 5 katlı betonarme bina ve arsası olarak tescil olmuştur.
Taşınmazın özellikleri: Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Binada katlara çıkış merdivenleri ve kat sahanlıkları seramik yapılmıştır. Kıymet takdir yapılan 7 nolu bağımsız bölümün kiracı tarafından kullanıldığı görülmüştür. 7 nolu daire 2 adet oda,antre ve antrede oluşturulmuş mutfak nişi ile banyo mahallerinden oluşmaktadır. Daire alanı bürüt 48,80m2 dir. Net kullanım alanı ise 33,12m2 m2 dir. Dairede Mutfakta granit tezgah, suntalem dolaplar, eviyeve bataryası mevcuttur. Banyoda duş , kozet ve lavoba mevcuttur. Dairede odaların zemini ahşap laminant parke kaplanmıştır. Islak zeminler ,banyo duvarları seramik kaplanmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı ,diğer kapılar ahşap panel kapı ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır.
Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %10 olabileceği kanaatine varılmıştır. Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır.
Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 1950mt mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Anadolu ünüversitesi çevre yolu giriş kapısına 500mt mesafede , tramvay güzergahının geçtiği ünüversite caddesine 70 mt mesafededir.Şehrin ticari alanlarının yoğun olduğu bölgelere yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bölge genellile öğrenci kitlesine hitap etmektedir.
Emlak vergi değeri;Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 505,62 TL/m2 dir.
Taşınmazın kıymeti:Taşınmaz imar durumu, şehir merkezine mesafesi emlak vergi değeri ticari alanlara mesafesi ilimizdeki inşaat söktörünün durumu , arz ve talepler dikkate alındığında serbest piyasada taşınmazın bedelinin 120.000,00 TL olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Yenibağlar Mahallesi Akıcı sokak no 52 (atılgan apt) adresinde bulunan binada 1.kat 7 nolu bağımsız bölümdür.(Mesken)
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planlında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7939 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2019
NOT: 1-Bursa B.A.M. 6. H.D.' nin 2019/1461-1621 E/K sayılı, 10/07/2019 tarihli ilamı da dikkate alınarak ihale esnasında nakit teminat kabul edilmeyecek olup, ihaleye katılmak isteyenlerin, satış saatinden önce müdürlüğümüz kasa hesabına (Iban No: TR130001500158007293282656) teminatı yatırmaları ve bu hususta banka dekontunu ihale masasına ibraz etmeleri gerekmektedir.
2-Tebliğ edilemeyen ilgilere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR