ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Ömerağa'da 83m2 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062708
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÖMERAĞA MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6113 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR3. İCRA DAİRESİ

2017/6113 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İhalesi yapılacak olan taşınmazın ,
1-A-Posta Adresi ;
Tepebaşı ilçesi Ömerağa mahallesi Artok sokak no 12 adresinde bulunan binada (Yasin Kiler sitesi)A blok 2.kat 5 nolu bağımsız bölümdür.
B-Tapu kaydı ;
Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Ömerağa Mahallesi 1183 ada 14 parselde kayıtlı binada 80/1200 arsa paylı A blok 2. Kat 5 nolu bağımsız bölümdür.
Taşınmaz tapuda mesken olarak tescil edilmiştir. Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 404,32 m2 dir. Bağımsız bölümün tam hissesi Borçlu adına kayıtlıdır.
C-Taşınmazın özellikleri;
İhalesi yapılacak olan taşınmaz bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat, 2 normal katlı olarak yapılmıştır. Binada asansör yoktur. Bodrum kat otopark olarak projelendirilmiştir.Binada katlara çıkış merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır.Kıymet takdir yapılan 5 nolu bağımsız bölüm artok sokak ve elmas sokak cephelidir.Daire Salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, wc ,ebeveyn banyo,antre mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin keşif anında boçlu tarafından kullanıldığı görülmüştür. Daire bürüt 83,00m2 dir.daire net alanı 65,56m2 dir..
Dairede salon ve oda zeminleri ahşap laminant parke yapılmış olup ıslak zeminler seramik yapılmıştır. Banyo, wc, duvarları seramik kaplanmıştır. Dairenin duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmıştır.Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap panel kapı, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Mutfakta mermer tezgâh ve dolapları yapılmıştır.Banyoda duş kabini, klozet, lavoba mevcuttur.Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğalgaz yakıtlı kombi kullanılmaktadır.Elektrik ve suyu vardır. Binanın inşaat ruhsatı 2008 tarihinde alınmıştır.
Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının% 15 olduğu kanaatine varılmıştır.
D-Taşınmazın bulunduğu bölge özellikleri;
Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 1550mt mesafede bulunmaktadır. Anadolu ünüversitesi çevre yolu girişine1590mt mesafededir. Zübeyde hanım caddesine , Gazi Yakup satar cadddesine yakın mesafededir. Şehrin ticari faaliyetlerinin çok yoğun olduğu bölgelere yakındır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Bölgede genellikle orta gelir gurubu ikamet etmekte olup ulaşımı kolay olan bir bölgedir. yapılaşma mevcut olup genellikle orta gelir gurubuna hitap eden bir bölgedir.
E-İmarplanı;
Kıymet takdiri yapılan 1183 ada 14 parsel 1/1000 ölçekli imar planlında bitişik nizam 3 katmesken alanına isabet etmektedir.
F-Emlak vergi değeri;
Taşınmazın bulunduğu sokağın 2019 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 359,08TL/m2 dir. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. İş bu ilan tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir .
Yüzölçümü : 404,32 m2
Arsa Payı : 80/1200
İmar Durumu : Dosyada mevcut .
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6113 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR