ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Ömerağa'da 72 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090674
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÖMERAĞA MAH. / FATİH
: 72
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7377 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2019/7377 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Ömerağa Mahallesi, 1187 ada, 67 parsel, C Blok Zemin kat, 1 Nolu Bağımsız bölümde tapuda kayıtlı satışa konu taşınmaz mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz bina girişine göre arka kolda konumludur. Taşınmaz yerinde yapılan inceleme ve onaylı mimari projesine göre 1 mesken hacminden oluşmakta olduğu gözlenmiştir. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları PVC-ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminant parke, duvarlar saten boyadır. Banyo bölümünde zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfakta laminant dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplıdır , tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması Kombili Sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmaz 876,50 m2 arsa üzerinde 4 bloktan oluşan site içerisinde C Blok olarak konumlu Bodrum kat + Zemin Kat + 3 Normal Kattan oluşmaktadır. Bina girişi Akal sokak üzerinden ve bodrum kattan sağlanmaktadır.Blokta toplam 8 adet mesken vasıflı bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi sıva üzeri cephe boyası badanalı olup ortak alan ve merdiven basamakları mermer kaplıdır.Taşınmazın sokağı Akal Sokak için 2019 yılı asgari Arsa Rayici 359,086 TL/m2. Satışı konu daire brüt alanı 84.00 m2 ve net alanı 72,30 m2 dir. Taşınmaz kuş uçuşu, Eskişehir Muttalip Cad. Büyük Parka yaklaşık 250,00 metre, Eskişehir Opera Binasına yaklaşık 425,00 metre, Eskişehir Şehirlerarası otobüs terminaline ye yaklaşık 2500,00 metre ve Vilayet Meydanına yaklaşık 1600,00 metre mesafededir. Bölge eski yerleşim bölgelerinden olup Eskişehir Merkezini kuzey Doğu Konumludur. Bölgede çoğunlukla bitişik nizam yapılaşmalar mevcuttur. Bölge orta ve alt gelir grubu tarafından talepli olup ulaşım özel araç ve anayoldan sağlanan otobüs ve minibüs hatları ile sağlanmaktadır. Bölgenin ana karakteristiği konut olarak kullanıma uygundur.
Adresi : Ömerağa Mah. Akal Sok. No:26/1 Tepebaşı/Eskişehir
Yüzölçümü : 873,50
Arsa Payı : 652800/23040000
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik nizam dört kat (B-4) Mesken sahasına isabet etmekte
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7377 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR